Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Начальник Полтавської митниці ДФС розповів про регулювання правовідносин під час здійснення зовнішньоекономічних операцій

На актуальні питання з регулювання правовідносин, що виникають під час здійснення зовнішньоекономічних операцій відповів під час Інтернет-конференції в ОКІА «Новини Полтавщини» начальник Полтавської митниці ДФС Микола Калініченко.

В якій кількості громадянин має право ввезти в Україну продукти харчування?

Відповідно до діючого законодавства громадяни можуть ввозити на митну територію України харчові продукти для власного споживання на загальну суму, яка не перевищує еквівалент 200 євро на одну особу, в таких обсягах:

– в упаковці виробника призначеній для роздрібної торгівлі, – у кількості не більше ніж 1 упаковка, або загальною масою, яка не перевищує 2 кілограмів кожного найменування на одну особу;

– без упаковки в кількості, що не перевищує 2 кілограмів кожного найменування на одну особу;

– без упаковки – неподільного продукту готового до безпосереднього вживання, у кількості не більш ніж по одному найменуванню на одну особу.

Яким чином здійснюється митницею повернення коштів надмірно сплачених бюджету, після набрання законної сили рішенням суду про скасування рішення митного органу щодо їх стягнення?

У разі скасування у судовому порядку рішення митниці про коригування митної вартості товарів, особі необхідно звернутися до митниці із відповідною заявою, форма якої передбачена Порядком повернення авансових платежів (передоплати) і помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 18.07.2017 № 643 із долученням до неї судового рішення та документів, що підтверджують суму помилково та/або надміру сплачених митних платежів.

Митниця за результатами опрацювання заяви готує висновок про повернення коштів з відповідним обґрунтуванням та передає його для виконання органу Державної казначейської служби України.

Безпосереднє перерахування коштів на рахунки платника податків здійснюється органом Державної казначейської служби України.

Які терміни оскарження рішення органу доходів і зборів з питань митної справи в адміністративному порядку та які терміни його розгляду?

Оскарження рішення органу доходів і зборів з питань митної справи може бути здійснено протягом одного року з моменту його прийняття, але не пізніше одного місяця з часу ознайомлення суб’єкта господарювання з прийнятим рішенням, крім випадків оскарження постанов у справах про порушення митних правил, випадків коли законом встановлено інший порядок оскарження зазначених рішень, дій чи бездіяльності, а також випадків оскарження податкових повідомлень-рішень.

Податкові повідомлення-рішення оскаржуються протягом десяти календарних днів, що настають за днем отримання платником податків такого рішення.

Скажіть будь ласка, куди необхідно звертатися з скаргою у разі вимагання митником хабара за безмитне оформлення товару?

У разі виникнення ситуації коли посадова особа митниці спонукає до вчинення корупційних дій особа з письмовою скаргою на такі дії може звернутися безпосередньо до відповідної митниці з викладенням у своєму зверненні усіх фактів та обставин за яких це сталося.

При цьому зазначу, що за кожною подібною скаргою митниця зобов’язана ініціювати проведення службового розслідування.

У разі виникнення подібної ситуації під час безпосереднього перетину митного кордону України таке звернення можна адресувати на гарячу лінію ДФС України «Пульс», інформація про яку розміщена на інформаційних стендах усіх пунктів пропуску на державному кордоні України.

Система Orphus