Ви тут:
Полтавщина Спорт Суспільство ТОП-новина 

На стадіоні «Ворскла» у Полтаві відкрили музей фізичної культури (ФОТО)

Сьогодні на стадіоні «Ворскла» урочисто відкрили музей фізичної культури, спорту та олімпійського руху на Полтавщині. Захід проводився в рамках відзначенння 180-річчя засновника олімпійського руху Олексія Бутовського.

Музей знаходиться ліворуч від головного входу на стадіон. Червону стрічку перерізали Президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка, голова Полтавської ОДА Валерій Головко, голова Полтавської облради Олександр Біленький, голова підкомітету з питань фізкультури і спорту Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту і туризму та чемпіон світу і Європи з плавання Денис Силантьєв, віце-президент Національного олімпійського комітету Валерій Борзов.

 

Ідея створення такого музею була започаткована ще наприкінці 90-років минулого століття. У музейній кімнаті можна переглянути історію олімпійських ігор від античних часів до сучасності. Історична зустріч Олексія Бутовського з бароном П’єром де Кубертеном, настінний килим, на якому зображений засновник олімпійського руху, чемпіони світу з греко-римської боротьби Іван Шемякін та Іван Піддубний, олімпійські чемпіони з Полтавщини Ніна Бочарова, Леонід Бартеньєв, Володимир Кисельов, Дмитро Янчук та інші — ті факти і постаті, які зібрали в єдину експозицію музею.

По завершенні екскурсії Сергій Бубка у Книзі почесних гостей першим залишив пам’ятний підпис – «Дякую за збереження нашої великої олімпійської історії».

Система Orphus