Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині одесити переймали досвід муніципального співробітництва територіальних громад

18 червня голова районної ради Михайло Кононенко гостинно зустрічав своїх колег – делегацію з Одеської області.

У рамках візиту з метою обміну досвідом, делегація представників органів місцевого самоврядування з Одеської області поспілкувалися з головою районної ради Михайлом Кононенком щодо муніципального співробітництва територіальних громад у Полтавському районі.

Голова районної ради Михайло Кононенко зазначив, що на сьогодні ведеться досить масштабна, за багатьма напрямками, робота щодо залучення коштів у район та реалізації важливих заходів щодо поліпшення інфраструктури району. На сьогодні заключено дев’ять договорів про співробітництво територіальних громад.

Так, на території Ковалівської сільської ради створене комунальне підприємство «Красиве село». У 2015 році відповідно до договору про співробітництво територіальних громад у формі реалізації спільного проекту між Ковалівською, Заворсклянською та Степненською сільськими радами на ДФРР був поданий проект «Створення на базі існуючого комунального підприємства кущового підприємства для надання якісних житлово-комунальних послуг мешканцям суміжних сільських громад» – виграли 4000,0 тис. грн. Придбали автомобілі сміттєвоз, асенізатор, трактор, сміттєві контейнери. Реалізовуючи договір про співробітництво територіальних громад Ковалівської, Коломацької та Новоселівської сільських рад у 2016 році на обласний конкурс був поданий проект «Чисте село – «Красиве село». Облаштування місць збору твердих побутових відходів, придбання контейнерів для сміття та запровадження єдиної системи поводження з твердими побутовими відходами на території трьох сільських громад Полтавського району – виграли 300,0 тис. грн.

У 2017 році на умовах договору про співробітництво територіальних громад між Ковалівською та Новоселівською сільськими радами у формі спільного фінансування (утримання) підприємств, установ та організацій комунальної форми власності завершено будівництво дошкільного навчального закладу «Малятко» в с. Залізничне. Проект «Відновлення роботи дошкільного навчального закладу по вул. Магістральна, 1 А в с. Залізничне Полтавського району Полтавської області» був поданий на обласний конкурс проектів у 2017 році – виграли 600,0 тис. грн.

Шляхом підписання договорів про співробітництво всіх 26 сільських рад району створена спільна архівна установа. Основним завданням установи є захист соціально-правових інтересів місцевого населення, передусім – видачі довідок та витягів на підставі архівних документів ліквідованих підприємств для підтвердження відповідного стажу роботи та оформлення (чи перерахунку) пенсії.

Договір про співробітництво територіальних громад у формі реалізації спільного проекту «Налагодження системи поводження з твердими побутовими відходами на території Мачухівської та Судіївської сільської рад Полтавського району і Плосківської сільської ради Решетилівського району Полтавської області». За рахунок виграних коштів у обласному конкурсі проектів здійснено закупівлю сміттєвих контейнерів та пресувальної машини для пластику.

З метою забезпечення обслуговування доріг та узбіч на території Ковалівської, Куликівської та Степненської сільських рад Полтавського р-ну Полтавської обл. укладено Договір про співробітництво територіальних громад у формі реалізації спільного проекту «Придбання спеціальної снігоочисної техніки, косарки та іншого обладнання».

Комунальна організація «Місцева пожежна охорона в Полтавському районі» здійснює пожежогасіння на території Надержинщинської, Черкасівської, Новоселівської, Нестеренківської та Рунівщинської сільських рад, загальна площа яких складає 291 км2, а кількість населення понад 5,5 тис. осіб.

У червні цього року підписано Договір про співробітництво територіальних громад у формі утворення спільної комунальної організації (установи) – КУ «Агенція місцевого розвитку територіальних громад Полтавського району». Агенція працюватиме як офіс з надання консультацій щодо підготовки та реалізації програм і проектів розвитку територіальних громад та загалом сприятиме підвищенню інвестиційної привабливості району.

Ще одним договором планується спільно утримувати КП «Турбота», яке обслуговуватиме території 4 сільських рад Новоселівської та Надержинщинської, Нестеренківської та Черкасівськоїздійснюватиме збір та вивезення ТПВ.

Голова районної ради Михайло Кононенко відповів на запитання учасників делегації.

Голова районної ради Михайло Кононенко спільно з делегацією з Одеської області відвідали районний музеї Рушника імені Н.Ю.Бокоч в с.Степне, де їх зустрічали з піснями. Директор музею Рушника Яна Решітник розповіла присутнім про історію створення музею та про вишиті рушники. По закінченню екскурсії художній колектив Степненського будинку культури разом з делегацією із Одещини виконали пісню про рушник.

Сільський голова Андрій Кубрак розповів учасникам делегації про досягнення Степненської сільської ради.

Керівник делегації, подякував голові районної ради Михайлу Кононенку та Степненському сільському голові Андрію Кубраку за гостинний теплий прийом.