Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На перший міжнародний поетичний фестиваль до Полтави з’їдуться найвпливовіші письменники України та Європи (ФОТО)

Вже з 8 червня у Полтаві розпочнеться перший Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Poltava, який триватиме 3 дні поспіль. Детальніше про організацію та учасників фестивалю розповіли напередодні на прес-конференції.

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький зазначив, що такий фестиваль для Полтави може стати щорічним.

“Для нас це дуже знаково. Коли проходять такі заходи в Полтавській області ми завжди радіємо. У Полтаву повертається культурологічний центр, ментальну першість, витоки літератури, культури, мистецтва. Завдання обласної влади – максимальне сприяння і жодної політики. Ми хочемо і переконані в цьому, що такий фестиваль у нас буде щорічним”, – запевнив Олександр Біленький.

Президент Міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz Святослав Померанцев сам з Чернівців. Вже 8 років організовує там аналогічний фестиваль. Зазначив, що започаткувавши поетичний фестиваль у Чернівцях, таким чином зуміли досягти, щоб німецький інтелектуал зміг відразу сказати, з чим у нього асоціюється це місто. І зрозуміли, що подібний досвід можна впроваджувати і в інших містах.

“Тут, у Полтаві, є не лише шведський сентимент, а й серйозний український сентимент. Наприклад, одна з учасниць нашого фестивалю Єва Стакельберг є прапрапраправнучкою шведського генерала, який потрапив у полон під час Полтавської битви. Вона є впливовою фотохудожницею і журналісткою. Зрозуміло, що вона напише про це, коли повернеться додому. Цей фестиваль – культова культурна подія, яка спрямована на підвищення рівня освіти і гордості полтавців за свій регіон і місто”.

За словам Святослава Померанцева, на фестиваль з’їдуться найвпливовіші імена літератури з України, скандинавських країн і Північної Європи. Це інтелектуали, які потім розповідатимуть у своїх країнах про Полтаву. Окрім учасників приїдуть журналісти найвпливовіших видань Швеції, Німеччини, Британії та Америки. А це своєрідна промоція полтавського регіону.

“До Полтави в один період приїдуть Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Оксана Забужко, Андрій Любка та інші. Зібрати цих людей в одному місці і в один час дуже складно. Бо у всіх графіки розписані на рік, а то й більше. Це величезне надбання і ми пишаємось цим. Вони будуть гуляти містом, полтавці матимуть змогу не лише почути їх зі сцени, а й просто неформально з ними поспілкуватись”, – розповів директор Міжнародного поетичного фестивалю Meridian Poltava Олександр Ткаченко.

Упродовж 3-денного фестивалю відбудеться 23 події у 16 локаціях. Перший день фестивалю проходитиме у Решетилівку та на полі Полтавської битви. Офіційне ж відкриття заплановане у суботу, 9 червня, об 11 годині на головній площі міста – Театральній.

Система Orphus