Ви тут:
Культура Суспільство 

Мультфільм «Сторожова застава» став кращим на «Чілдрен Кінофесті» за підсумками глядацького голосування

В Україні завершився 5-й ювілейний фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест». Гостями безкоштовних показів стали понад 42 тисячі глядачів у 22 містах країни, повідомляють на сайті Фестивалю.

Вперше в історії фестивалю Гран-прі за підсумками глядацького голосування отримала українська стрічка – фентезі «Сторожова застава» Юрія Ковальова про школяра, який потрапив у часи Київської Русі. У національному конкурсі фільмів, знятих дітьми, найкращою стала анімаційна робота «Качка на ім’я Бабіліна» 12-річної Надії Бабаніної з Дніпра.

Традиційно фільм-переможець був визначений шляхом прямого голосування глядачів – на вході до кінотеатру кожен відвідувач отримував бюлетень, за допомогою якого оцінював побачену картину.

Частина квитків на покази були передані юним глядачам із соціально незахищених верств населення: дітям з особливими потребами, сиротам і потерпілим від конфлікту на сході України.

У міжнародному конкурсі взяли участь сім європейських картин. Друге місце посів британський фільм «Земля: Один вражаючий день», 7 червня він вийде в український прокат. Третє місце дісталося стрічці виробництва Франції та Бельгії – «Великий злий лис та інші історії», також буде в українському прокаті.

Система Orphus