Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Можливості малого підприємництва: брифінг у Пирятинській РДА

У Пирятинській РДА відбувся брифінг на тему «Підтримка та розвиток підприємництва Пирятинського району на державному та місцевих рівнях».

У ньому взяли участь перший заступник голови РДА Владислав Гуленко, начальник відділу економічного розвитку і торгівлі РДА Володимир Петрик. Представники органів виконавчої влади поспілкувалися із запрошеними журналістами, повідомили у Пирятинській РДА.

Головний спеціаліст відділу економічного розвитку і торгівлі РДА Аліна Алечка розповіла про діючі програми підтримки малого та середнього бізнесу. Так, у 2018 році за ініціативи РДА розроблено та затверджено окремі програми „Підтримка розвитку підприємництва Пирятинського району на 2018-2019 роки“ та „Підтримка та перспективи розвитку підприємництва Пирятинської міської об’єднаної територіальної громади на 2018 рік“. Дані Програми передбачають надання прямої фінансової підтримки суб’єктам підприємництва шляхом відшкодування з місцевих бюджетів вартості частини кредитів, що надаються фінансово-кредитною установою на реалізацію бізнес-проектів.

Надія Гриценко, завідувач сектору активної підтримки безробітних Пирятинської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості проінформувала щодо реалізації в Пирятинському районі пілотного проекту «Рука допомоги» із залученням до роботи членів малозабезпечених та внутрішньо переміщених осіб. Даний проект передбачає залучення учасників до економічної активності з урахуванням особливостей та прагнень кожного з них. Учасники, які давно мріяли про власну справу, мають змогу отримати безвідсоткову поворотну фінансову допомогу (мікрокредит) на обладнання та матеріали для започаткування бізнесу. Сума такого мікрокредиту може складати до 40 прожиткових мінімумів, що у 2018 році складає близько 70,0 тисяч гривень. При цьому повертати потрібно лише різницю між сумою фіндопомоги та сплаченими за три роки податками і зборами. А в разі, якщо учасник стає роботодавцем для двох інших учасників — фінансова допомога взагалі стає безповоротною.