Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Компанія Ілона Маска взяла перше космічне замовлення ВПС США

Військово-повітряні сили США мають намір використовувати новий космічний апарат SpaceX Falcon Heavy, для виведення супутника AFSPC-52 на орбіту. Запуск військового супутника компанія Ілона Маска збирається здійснити влітку або восени 2020 року.

За умовами контракту, укладеного між SpaceX і ВПС США, Falcon Heavy із супутником AFSPC-52 буде запущений з мису Канаверал. Інші подробиці договору не розкриваються, повідомляє Ua.news

За інформацією журналістів, SpaceX довелося конкурувати з ULA (спільне підприємство Boeing і Lockheed Мартін). Військово-повітряні сили не повідомили, чому в кінцевому підсумку вирішили використовувати Falcon Heavy, але однією з можливих причин є вартість контракту.

У той час, як підрозділ Міноборони заплатить $130 млн. за місію, що більше, ніж витрати на запуск інших космічних апаратів SpaceX, це все одно набагато менше, ніж мінімум в $350 мільйонів, які доведеться заплатити за запуск ULA Delta IV Heavy. Хоч би яка була причина рішення ВПС, ясно, що дані SpaceX, зібрані під час демонстраційного польоту Falcon Heavy, були достатніми, щоб переконати військовий підрозділ, що на цій ракеті може літати не тільки Tesla Roadster, запущена в космос у лютому.