Ви тут:
Конференції Полтавщина Суспільство 

Комітет виборців України запроваджує прес-сніданки із судовою адміністрацією

Про інформування громадян щодо основних нововведень судової реформи розповів на прес-конференції в ОКІА «Новини Полтавщини» координатор ВГО «Комітет виборців України» в Полтавській області Євген Янкевич.

«КВУ має за мету поінформувати громадян про хід судової реформи, щоб вони не просто знали про це, але й мали реальні важелі впливу, розуміли, що там відбувається, як цим може скористатися пересічна людина. Якщо раніше для цього влаштовували обговорення, круглі столи тощо, то зараз настав новий етап. Так, у громадських місцях і спеціалізованих установах юстиції будуть розміщені інформаційні плакати про судову реформу, її мету, практичні наслідки для судочинства і простого громадянина».

Також Євген Янкевич представив просвітницькі буклети для масового розповсюдження щодо основних нововведень судової реформи. Перший стосується відкритості і прозорості судів — практичний матеріал про те, які можливості для людини відкриває електронне судочинство, переведення максимальної кількості документів в електронний формат.

Другий – про фінансову незалежність судів та суддів, де аналізуються їхні доходи, зарплати, як вони градуюються і чим це обумовлено.

«Так, розмір посадового окладу судді місцевого суду становить 30 прожиткових мінімумів. Якщо порівняти зарплати суддів із доходами пересічного громадянина — статки дуже великі. Але чи можемо ми похвалитися, що суд наш професійний, неупереджений, оперативний? Убезпечення корупційних проявів можливе через переатестацію суддів, ретельне вивчення декларацій. Минулого року 263 судді в Україні підпали під переатестацію і пройшли її. Тобто процес ще великий має відбуватися по всіх областях».

Третій аспект — контроль за діяльністю суддів: громадський контроль, яким чином громада може апелювати до професійних контролюючих органів — Вищої ради юстиції, Вищої ради правосуддя тощо, щоб звернути увагу на непрофесійність того чи іншого судді.

Євген Янкевич анонсував цікавий проект: КВУ започатковує прес-сніданки, де у невимушеній обстановці щодватижні відбуватиметься спілкування журналістів із представниками суддівського корпусу.

«Виникає питання: якщо судова адміністраціяне йтиме на контакт? Чи зможуть вони ігнорувати цей проект? КВУ направив на Вищу раду юстиції та іншіоргани, які контролють діяльність суддів, відповідні листи. Таким чином, усі будуть обізнані, і хоч 1-2 речника мають направити на спілкування зі ЗМІ».