Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Горішні Плавні стали першим містом в Україні, де впроваджуються найсучасніші технології знезараження питної води

Днями під час виїзної наради міський голова та секретар Горішньоплавнівської міської ради оглянули результати роботи з реконструкції будівлі берегової насосної станції І водопідйому ВУВКГ.

Завершено І етап важливого проекту з модернізації системи водопідготовки в місті, у ході якого проведено реконструкцію будівлі берегової насосної станції І водопідйому ВУВКГ з улаштуванням системи водопідготовки та урахуванням вимог енергоефективності, санітарно-гігієнічних норм та сучасних вимог до облаштування робочого місця, повідомляють у міській раді.

Міський голова поінформував:

«На реалізацію І етапу з міського бюджету витрачено 4,8 млн грн. На реалізацію ІІ етапу проекту з модернізації водопідготовки планується виділити 5,5 млн грн бюджетних коштів. Буде застосовано нову техніку відомих світових виробників (Grundfos, Wilo), що відповідає вимогам сучасності. За результатами модернізації матимемо воду європейської якості».

Олег Носов, головний інженер ТОВ «Науково виробничого підприємства ЛАВАЛЬ» (м. Дніпро), яке спеціалізується на технологіях знезараження питної води, стічних вод, підготовці води басейнів, поставці гіпохлориту натрію, підборі й постачанні реагентів для водопідготовки, відзначив, що Горішні Плавні стали поки що єдиним містом в Україні, де впроваджуються найсучасніші технології знезараження питної води діоксидом хлору та гіпохлоритом натрію.
Такий метод знезараження питної води широко використовують передові країни Європи. У ході первинного знезараження питної води буде використано діоксид хлору, який має знезаражуючі, дезодоруючі та бактерицидні властивості. ІІ етап модернізації передбачає організацію очистки води гіпохлоритом натрію. Цей спосіб зменшує ризики виникнення аварійних ситуацій, пов’язаних із хлором, забезпечує екологічність процесу.