Ви тут:
Суспільство Україна – ЄС 

Європарламент вимагає звільнити українських політвʼязнів

Європарламент ухвалив резолюцію «Щодо Росії, зокрема щодо справи політичного в’язня Олега Сенцова», повідомляє Укрінформ.

У ній він суворо засудив масові систематичні порушення прав людини в Росії та в окупованому Криму і вкотре вимагає від російського керівництва негайно та безумовно звільнити усіх протиправно утримуваних політичних в’язнів.

У документі згадані імена усіх загалом більше 70 українських політичних в’язнів, яких утримують в РФ та окупованому Криму. Європарламентарії також висловили солідарність з українським кінорежисером та політичним активістом Сенцовим, нагадуючи що він з 14 травня голодує з вимогою звільнити усіх своїх співвітчизників, протиправно ув’язнених російським режимом.

Європарламент також звертає увагу на затримання російською владою в окупованому Криму кримських татар.

«Європарламент засуджує порушення міжнародного права в окупованому Криму, включаючи силове застосування російського законодавства, масштабну мілітаризацію Кримського півострова, що становить загрозу регіональній безпеці, а також масові й систематичні порушення прав людини, які стосується насамперед українців і кримських татар», – наголошується у резолюції.

Система Orphus