Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Дослідники Більського городища розкопали вал скіфських часів

Начальник археологічної експедиції, старший науковий співробітник Інституту археології НАНУ Денис Гречко розповів полтавським журналістам про нові археологічні відкриття Більського городища — найбільшого в Європі древнього поселення.

Полтавські археологи зробили нове археологічне відкриття – розкопали вал скіфських часів.

Денис Гречко каже: цей земляний насип не часів 17-18 століття, як вважалося раніше, а існував у п’ятому столітті до нашої ери.

Отже, поселення на території західного городища виникло з VIII століття до нашої ери, всі вали були насипані приблизно одночасно – VI століття до н. е.

Археологічне відкриття нинішнього року виявили саме під час розкопок Південного валу, всередині великого Більського укріплення.

Тривалий час археологи думали, що цей вал всередині укріплення відноситься до  17-18 століття і відділяє кордон Речі Посполитої від Московського царства. Проте дослідження  показали, що це вал — скіфської доби і відмежував південну частину укріплення від території, центром якої стало східне Більське городище. За валом з півдня відкриваються некрополі.

Нині роботи археологічної експедиції — тривають, археологи досліджують некрополі Більського городища та чекають на нові сенсаційні знахідки.