Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Депутати Полтавської облради планують збільшити фінансування соціальних програм

Сьогодні відбулось засідання постійної комісії Полтавської обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення.

Провела засідання, у якому взяли участь депутати обласної ради, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадськості, голова комісії Людмила Овчаренко за участі першого заступника голови облради Євгена Холода та заступника голови обласної ради Анатолія Ханка.

Присутні розглянули 16 пунктів порядку денного, серед яких і питання “Про внесення змін та доповнень до обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки, зі змінами”. З нього доповіла перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Ніна Черняк.

“Зміни до програми потрібно внести враховуючи потреби і ті питання, що виникають вже сьогодні. Це зміни щодо оздоровлення учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. З державного бюджету у поточному році путіками в санаторії буде забезпечено близько 500 осіб. Якщо депутати виділять кошти з обласного бюджету, пройти курортно-санаторне лікування зможуть ще 200 людей цієї категорії. Буде затверджений і порядок оздоровлення, за яким учасник ліквідації аварії на ЧАЕС сам обирає санаторій на території Полтавської області. Далі кладається угода і управління соцзахисту здійснює фінансування. Також ми вносимо зміни щодо збільшення видатків на проїзд громадян пільгових категорій на міжобласному та міжміському сполученнях”, – зазначила Ніна Черняк.

Члени депутатської комісії заслухали звіт про виконану роботу головного лікаря Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру, головного лікаря Кременчуцького обласного психоневрологічного диспансеру, начальника Полтавського обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики і начальника Обласної комунальної установи внутрішнього аудиту та фінансового контролю в галузі соціального захисту. Після цього депутати погодили питання про продовження трудового контракту з керівниками цих комунальних установ.

Заступник голови Полтавської облради Анатолій Ханко запропонував депутатам ухвалити рішення щодо збільшення фінансування з обласного бюджету на закупівлю дороговартісних ліків для тривалого лікування на 2019 рік.

“На зустрічах з депутатами громадяни часто піднімають проблему дороговартісного лікування. На жаль, держава не в повному обсязі забезпечує потреби у дорогих ліках. Нам потрібно перестрахуватися в цьому напрямку. Я знаю випадок коли хлопцю з Миргорода зробили складну операцію, вона пройшла успішно, але попереду дороговартісна реабілітація, що потребує багато коштів”, – розповів Анатолій Ханко.

Це питання присутні рекомендували вивчити і визначити конкретні потреби медустанов.

Окрім цього, члени комісії розглянули пункти порядку денного, що стосувалися реконструкції амбулаторії сімейної медицини у Лохвицькому районі, придбання медичного обладнання в лікарні області та реалізації соціальних проектів.