Ви тут:
Суспільство Україна 

Денісова: Якщо я не можу потрапити до українських політв’язнів, то й Москалькова не може потрапити до своїх громадян

Доступ українського і російського омбудсменів до в’язнів повинен відбуватися синхронно і на принципах взаємності. Про це заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, повідомляє 112.ua.

“Наш президент виконав усі домовленості. Він дійсно зняв заборону на в’їзд Тетяни Москалькової до України. Але все інше потребує синхронності і взаємності у діях. Якщо я не можу потрапити до наших політв’язнів, то і пані Москалькова не може потрапити до їх громадян, які знаходяться на території України”, – сказала вона.

Денісова відзначила, що сьогодні не прибуде до України для зустрічі з Тетяною Москальковою, оскільки перебуває зараз на території Росії, аби зустрітися з Романом Сущенком.

Український омбудсмен пояснила, що всі терміни щодо його відвідування були анульовані напередодні.

“У них було тільки чотири доби для того, щоб розглянути наше звернення. Але вчора вони нас не повідомили. Вже наше посольство зробило ноту до МЗС РФ і з заявою звернулися до голови Московського міського суду, і зараз ми хочемо вручити це особисто”, – зазначила вона.

Також вона прокоментувала неузгодженість у графіках із російською колегою.

“Я спілкуюсь кожного дня, кожної години з пані Москальковою, але, на жаль, вона не вирішує питання щодо допуску мене до наших політв’язнів. Тому у мене є з нею контакт, вона знає усі плани, наміри, усі ноти МЗС України до МЗС РФ, але коли я їй щось пропоную, вона говорить, що їй треба узгодити. Вона не може це погодити з іншими, їй не погоджують інші державні установи, які мають право і повинні прийняти рішення з домовленості президентів двох країн”, – зазначила Денісова.

Вона наголосила, що попри домовленості президентів двох країн, однак РФ влаштовує перешкоди для відвідування нею українських політв’язнів.

Як повідомлялося, Тетяна Москалькова поки не готова погодити пропозиції української колеги Людмили Денісової щодо графіка взаємних відвідувань ув’язнених.

Сьогодні російський омбудсмен перебуває з візитом в Україні – вона збирається відвідати росіянина Максима Одинцова в київському СІЗО.