Ви тут:
Комуналка Полтавщина Суспільство 

Через “Мапу комерційного обліку” полтавці можуть дізнатись, скільки тепла знадобилось будинкам в опалювальному сезоні

З червня за допомогою сервісу «Мапа комерційного обліку» можна дізнатися про обсяги теплової енергії, спожитої житловими приміщеннями будинків в опалювальному періоді 2017-2018 років.

Аналіз та порівняння цієї інформації з теплоспоживанням у інших схожих багатоповерхівках відкриває перед полтавцями та мешканцями чотирьох райцентрів області, де «Полтаватеплоенерго» надає послуги, низку можливостей. Зокрема, дозволяє визначитися із заходами, необхідними для підготовки будинків до наступного опалювального сезону, та із шляхами зменшення обсягів споживання тепла, а отже, і вартості опалення їхніх помешкань, інформує прес-служба “Полтаватеплоенерго”.

Опалювальний сезон 2017-2018 рр. у Полтаві тривав 172 доби — з 20 жовтня по 9 квітня, і в цей період понад 90% полтавців розраховувалися за опалення за даними будинкових лічильників теплової енергії. Ці прилади визначають фактичну кількість тепла, що знадобилося для опалення кожного окремого будинку. 
За підсумками опалювального періоду фахівці «Полтаватеплоенерго» оновили інформацію на онлайн-сервісі «Мапа комерційного обліку». Нагадаємо, на початку кожного місяця протягом всього опалювального сезону онлайн-сервіс відображав інформацію про обсяги теплової енергії, що знадобилися для опалення конкретного будинку протягом розрахункового місяця і яка її частка припадає на квадратний метр опалювальної площі житлових приміщень. Тепер же можна отримати узагальнені дані за весь опалювальний сезон.
Зокрема, після заповнення полів адреси житлового будинку — назви вулиці та номера житлового будинку, — сервіс надасть відповідну інформацію. Наприклад, якщо ввести «Полтава», «Дослідна», обрати «5» та натиснути «Показати», то у середньому блоці інформаційного повідомлення можна побачити, що за підсумками опалювального сезону 2017-2018 рр. житловий будинок спожив 334,03 Гкал теплової енергії, з яких на кожен квадратний метр опалювальної площі (питоме теплоспоживання) припадає 0,11419 гігакалорій (0,11419 Гкал/кв.м).
У такий спосіб можна визначити, скільки тепла протягом опалювального сезону спожили мешканці кожної квартири у нашому місті, чий житловий будинок обладнаний приладом обліку теплової енергії. Для цього достатньо виконати одну арифметичну операцію, помноживши площу своєї оселі на її питоме теплоспоживання. 
Фахівці «Полтаватеплоенерго» зазначають: навіть у схожих за конструкцією та поверховістю житлових будинках теплоспоживання, як правило, відрізняється. Адже це залежить від безлічі різноманітних чинників: це і конструктивні особливості житлового будинку — стан зовнішніх огороджувальних конструкцій, наявність утеплення, конфігурація та поверховість будівлі (чим більше відношення площі огороджувальних конструкцій до опалювальної площі будинку, тим більше тепла необхідно для підтримання нормативної температури в приміщеннях) — і кількість діб в обліковому періоді, і температура зовнішнього повітря та температура повітря в приміщеннях у розрахунковому періоді, і звичайний людський фактор. До того ж варто пам’ятати, що нормативною для житлових приміщень є температура 18°С, а кожен додатковий градус збільшує вартість послуги опалення на 5-7%.
Мапа охоплює всю географію міст і селищ, де підприємство надає свої послуги. Зокрема, міста Полтава, Карлівка і Решетилівка та селища Машівка і Котельва.
Крім того, на «Мапі комерційного обліку», як і раніше, можна дізнатися про терміни відсутності гарячої води у зв’язку з плановими ремонтами котелень «Полтаватеплоенерго» в рамках підготовки до наступного опалювального періоду.