Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Більше 40 підприємств взяли участь в регіональному форумі “Полтавщина Індустріальна”

Сьогодні в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбувся регіональний форум “Полтавщина Індустріальна” в рамках Українського індустріального тижня. У форумі взяли участь представники більш ніж 40 підприємств області.

“Полтавщина має потужний промисловий потенціал. Дуже приємно, що на Полтавщині відновлюються робочі місця, а в країні ми стали однією з бюджетоутворюючих областей. Ми навчилися любити своє — українське”, – зазначив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко розповіла про роботу промислового комплексу області та реалізацію Концепції розвитку промисловості області в контексті проекту Стратегії розвитку промисловості України.

“Завдяки правильно створеним умовам на підприємствах ми бачимо відновлюються робочі місця. Одна з провідних галузей — це машинобудування. На Полтавщині є декілька підприємств, які вже мають досвід та можуть ним ділитись з “молодими” підприємствами”, – зазначила Інна Іщенко.

Під час форуму представники великих підприємств розповіли про свої досягнення, ділились досвідом, планами на майбутнє та обговорили проблемні питання в машинобудуванні, нафтогазовому та агропромисловому комплексах.

“Полтавщина відрізняється від всіх регіонів України. Адже завдяки оптимізму підприємців та співпраці з владою область вийшла на передові місця в країні з майже всіх видів промисловості”, – наголосив голова правління Полтавського регіонального відділення УСПП, голова правління Полтавської обласної організації роботодавців, голова Наглядової ради ПрАТ “Завод “Лтава” Сергій Змієвець.

Представники підприємств машинобудування говорили, що події на Сході України негативно позначились на кількості замовлень їхніх виробів.

“У 2010 році наше підприємство виробляло по 100 тисяч вагонів, а в 2015 році ми виготовили лише 400 вантажних вагонів. А все тому, що більшість наших замовлень надходила з Російської Федерації та країн СНД. На сьогоднішній день ми бачимо повернення позитивної динаміки в роботі підприємства, але далеко не такої, яка була в 2010 році”, – наголосив голова правління ПАТ “Крюківський вагонобудівний завод” Анатолій Шабала.

Представники нафтогазової промисловості розповіли про досягнення в видобутку газу. Наприклад, директор з видобутку та переробки вуглеводів ТОВ “ДТЕК Нафтогаз” Олексій Кузьмич.розповів про співпрацю з владою та підтримку населення в трьох районах Полтавщини, в яких вони видобувають газ.

“Ми з розумінням відносимось до місцевого населення та намагаємось їм допомагати в розвитку їх районів. За п’ять років роботи в області ми реалізували 14 соціальних проектів на 11 млн грн, відремонтували 23 км доріг, лікарні та будинки культури. Також проводимо спільні суботники, які допомагають нам почути одне одного”, – розповів Олексій Раптанов.

“Нафтогазовий комплекс Полтавщини досить потужний. Але за 50 років діяльності — ми маємо страшні екологічні наслідки, тому мені приємно, що ми вже маємо порозуміння з такими підприємствами та сподіваюсь, що зможемо й надалі видобувати газ, тільки вже без шкоди для навколишнього середовища”, – зазначив Валерій Головко.

Харчова промисловість розвивається досить не погано, як стверджують підприємці, завдяки експортуванню продукції.

Наприклад, ПП “Білоцерківська агропромислова група” є конкурентноспроможною, адже в них працюють люди і з Полтави, і з Миргорода. Підприємство створює всі необхідні умови для покращення життя та умов роботи працівників.

“На нашому підприємстві замкнуте коло виробництва – “З поля — до столу”. Для подальшого розвитку наприклад, нашого підприємства, нам необхідний план розвитку територій. Ми віримо, що Полтавщина може стати центром сільськогосподарського виробництва”, – сказав голова ради директорів ПП “Білоцерківська агропромислова група” Віктор Кордубан.

Підсумовуючи форум голова ОДА наголосив, що Полтавщина — унікальний регіон.

“Ми маємо чітку стратегію розвитку Полтавщини, як індустріальної області. Наш регіон завжди був і залишається важливим промисловим осередком країни. Сьогодні 8% реалізованої промислової продукції припадає саме на Полтавщину. Сподіваюся, що наші напрацювання і уточнення стануть основою Стратегії розвитку промисловості всієї України”, – наголосив Головко.

Система Orphus