Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

55 % українців хочуть більше знати про НАТО, – Сергій Джерджа у Полтаві (ВІДЕО)

Якщо раніше ставлення українців до вступу в Євроатлантичний альянс було доволі скептичним, то сьогодні вже 43% населення бажають бачити Україну у цій організації, а 55%  – хочуть більше дізнатися про НАТО. Це стало відомо під час прес-конференції голови Громадської Ліги Україна-НАТО Сергія Джерджа на тему “Об’єктивне та ефективне висвітлення євроатлантичних прагнень України – проблеми, можливості, інструменти: регіональні аспекти”, що відбулася сьогодні в ОКІА “Новини Полтавщини”.

Учасниками заходу також стали: експерт центру глобалістики “Стратегія XXI” Павло Лакійчук, полковник, старший офіцер відділу міжнародних програм підготовки та багатонаціональних навчань управління співробітництва з міжнародними безпековими організаціями Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій ГШ ЗСУ Володимир Хохленко та координатор європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України Інна Потапова.

Головним чинником, що вабить українців до НАТО – є безпека. Анексія Росією Криму та війна на сході довели, що позаблоковий статус країни жодним чином її не захистив від зовнішніх посягань.

“У 2014 році, коли почалась війна, саме тоді кардинально змінилась парадигма сприйняття суспільством безпекових питань і відповідно НАТО. До цього привалювала думка, що нам потрібен позаблоковий статус, але ми, як аналітики,  розуміємо, що саме цей позаблоковий статус і призвів до війни. Росія зробила все щоб відокремити Україну від можливих джерел допомоги. Зараз найголовніше, що у людей змінилось відношення до НАТО. З 2014 року ми бачимо зростання підтримки ідеї членства у Євроатлантичному альянсі”, – сказав Сергій Джерджа.

Як розповів Павло Лакійчук, Росія випробовувала здатність України до оборони ще з 90-х років. Це посягання на острів Тузла, блокування міжнародних військових навчань у Криму та інші провокативні дії, яких могло не бути, якби Україна була членом НАТО.

Зі своєї сторони, Інна Потапова зазначила, що зараз українці сприймають північноатлантичний альянс емоційно, через те, що на сході точаться бойові дії, а сприймати цю організацію потрібно усвідомлено.

“Шлях до НАТО – це не лише військова реформа, це реформи в усіх сферах. Нас хочуть бачити сильною, передбаченою країною. Мова йде про розвиток держави. Суспільство повинно це знати, а для цього його потрібно інформувати, що таке НАТО. І таку роботу будуть проводити зокрема і на Полтавщині. Цим повинні займатися державні структури, неурядові організації”, – зазначила Інна Потапова.

Проте, НАТО залишається військовою організацією і українське військо повинно відповідати її стандартам.

“У ЗСУ вже впроваджено 240 стандартів НАТО. Особливо велику увагу ми звертаємо на оперативні аспекти. Процес стандартизації охоплює технічну частину, логістичні, адміністративну та інші. Робота триває. Найближчим часом ми плануємо впровадити ще 250 стандартів Альянсу”, – сказав Володимир Хохленко.

Як раніше повідомляло ОКІА “Новини Полтавщини” У Полтаві обговорили питання важливості обізнаності суспільства про Євроатлантичний альянс .

Читайте також: Андрій Пісоцький: “Україна налаштована на те, щоб бути разом з НАТО”.