Ви тут:
Суспільство Україна 

23 червня 1917 року проголосили І Універсал Української Центральної Ради

Перший Універсал Української Центральної Ради — перший державно-політичний акт, що проголосив автономію України. 10 червня (23 червня за новим стилем) 1917 р. його зачитав на Всеукраїнському військовому з’їзді Володимир Винниченко. В Універсалі наголошувалось, що Центральна Рада буде «творити новий лад вільної автономної України».

Плакати з текстом швидкістю поширювались Україною. В містечках та селах, скрізь, де жили українці, його урочисто зачитували, акт супроводжувався молебнями, мітингами, походами з жовто-блакитними прапорами, повідомляє Lікбез.

Універсал надрукували в газетах. «Вісті з Української Центральної Ради», «Вістник Українського військового генерального комітету», «Робітнича газета», «Нова рада», «Народна воля».

Прийняття Першого Універсалу змусило Тимчасовий уряд вислати до Києва свою делегацію в складі міністрів Терещенка та Церетелі. Пізніше до них приєднався міністр юстиції Керенський. З українського боку участь в переговорах брали: Михайло Грушевський, В. Винниченко, Симон Петлюра. Результатом стало визнання Центральної Ради крайовим органом управління в Україні.