Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Завершився екологічний фестиваль «Лель»

Найстаршій учасниці фестивалю – 80, наймолодшій – усього 5!

Два дні у селі Крива Руда Семенівського району тривав ІХ Всеукраїнський екологічний фестиваль «Лель». Задля збереження народних традицій та виховання любові до природи його започаткував ще 2009 місцевий фермер із хутора Василяки Володимир Ярошенко. У такий спосіб майже десятиліття тому він хотів привернути увагу до занедбаного тамтешнього дендропарку й водночас підтримати місцеві таланти, насамперед із сільської місцевості. З часом фестиваль набув обласного, а згодом і всеукраїнського статусу. Його девіз – «З любовʼю до природи, з любовʼю до України!»

Продемонструвати свій талант у різних номінаціях можуть колективи, виконавці та народні умільці незалежно від віку. Цього року на фестиваль зʼїхалися більше 100 учасників. Музично-пісенні змагання відбувалися у Криворудському будинку культури. У фойє діяла виставка виробів народних майстрів — вишивки, гончарства та ін. У номінації «Народна пісня» переміг народний аматорський ансамбль “Калина” Клепачівського СБК (Лубенський район) та Ганна Котовенко (Криворудський СБК). Останній, до речі, скоро виповниться 80 років! Премією імені відомого полтавського звукорежисера Петра Сливки відзначили Олю Рябич (Семенівська ДМШ). Серед інструменталістів кращими визнали Зразковий духовий оркестр «Гусарики» Гриньківського СБК Глобинського району. Першу премію за авторський вірш отримала Тетяна Назаренко (смт. Семенівка), а Гран-прі присудили відомій лубенській письменниці Марині Кононенко. Кращими в номінації «Естрадна пісня» стали Анастасія Куценко та Марія Назаренко, вихованки Семенівської музичної школи, і 5-річна Злата Пугач та Ірина Яблуновська з Полтави, в номінаціїАвторська пісня” – Олександр Телик (Полтава).

У номінаціях “Кращий весільний рушник” та”Кращий виріб  майстрів народної творчості”перемогли Світлана Швидь із с. Устимівка Глобинського району і Валерій Полтавець (м. Полтава).

Учасникам влаштували захоплюючу екскурсію Криворудським дендропарком та пригощали фірмовим козацьким кулішем.