Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Як у Полтаві відзначили День Європи (ФОТО)

День Європи – свято, що відзначають в країнах Європейського Союзу 9 травня, а також офіційно в Україні щорічно у третю суботу травня з 2003 року. Не залишилась осторонь і Полтава.

Головні святкування відбулись в обласному центрі у Корпусному парку. Програма заходу була доволі насичена. Кожен, від малого до великого, міг обрати собі заняття на своє уподобання: посмакувати стравами української, ізраїльської, вірменської, болгарської кухні, купити різноманітні доробки народних майстрів, сувеніри, покататися на конях, взяти участь у майстер-класах і просто розважитись.

Головне дійство відбувалось на сцені у центрі Корпусного парку. Публіку неймовірно зачарував виступ симфонічного оркестру Полтавського музичного училища ім. Миколи Лисенка, музиканти якого виконали твори українських та закордонних класиків. Багато слухачів зібрали і виступи народних колективів.

Окрім цього, у рамках свята, полтавці і гості міста мали можливість дізнатися про історію походження кожної будівлі Круглої площі, про це їм розповідали ноуковці-історики, адже сьогоднішнє свято було приурочене Дню культурної спадщини, що відзначається відповідно указу Президента України.

“Ми змінили місце проведення свята. Якщо раніше всі заходи до Дня Європи відбувались на майдані біля театру ім. Гоголя, то сьогодні це ансамбль Круглої площі. 2018 рік – рік Охорони культурної спадщини. Ми долучились до Європейської хартії у цьому напрямку і підтримуємо цей бренд. Ми хочемо звернути увагу наших полтавців, наших гостей на те, що ми маємо таку архітектурну перлину, яку потрібно берегти і презентувати. Біля кожної будівлі є інформаційні матеріали про неї і кожен може з ними ознайомитися. Сьогодні на святі у нас представлена не тільки українська культура, а і культура діаспор національних меншин, адже Україна – це європейська держава, і у ній повинно бути комфортно жити людям всіх національностей”, – розповіла директор Департаменту культури і туризму ОДА Валентина Вождаєнко.

На свято завітали офіційні делегації з Латвії, Литви, а також туристи з інших країн Євросоюзу.

“Україна – це європейська держава. Якщо раніше хтось думав, що Європа – це Німеччина, Болгарія, Італія та інші, то сьогодні це і Україна. З кожним роком ми все більше єднаємось, ми спілкуємось, стаємо ближче, і тому сьогоднішній день – це свято всієї України і звичайно Полтавщини. Ми не можемо бути осторонь. Я хочу, щоб наші стосунки з європейськими партнерами ставали тіснішими, щоб Україна була і у Євросоюзі, Європарламенті і ми вирішували ті питання, що стосуються миру, дружби і правди всіх народів”, – розповів заступник голови Полтавської ОДА Микола Білокінь.

Заходи до Дня Європи у Корпусному парку відбувалися аж до вечора. Враження у відвідувачів лише позитивні.

“Такі свята нам необхідні, а зараз особливо. Це наш патріотизм, це показ нашого народу, нашої свободи, незалежності. Дуже приємно, що у нас є закордонні гості. Тут зібралося багато людей і я рада, що у Полтаві проводять таке свято. Полтава – це духовна столиця, і ми того гідні. Свято яскраве!”, – сказала полтавка Ніна Петренко.

 

 

 

Система Orphus