Ви тут:
Аналітика Полтавщина Спорт Суспільство 

Викриття договірних матчів стало винятковою заслугою правоохоронних органів

Викриття учасників і організаторів договірних матчів в Україні є винятковою заслугою правоохоронних органів. Керівництво Федерації Футболу України не має ніякого відношення до допомоги в розслідуванні справи.
Таку думку в коментарі УНН висловив головний редактор журналу “Футбол” Артем Франков.

“У розслідуванні справи про договірні матчі я б хотів подякувати МВС і Нацполіції за те, що операція розпочата, що вона просувається. Щоб оцінювати професіоналізм дій правоохоронців мені поки не вистачає інформації. Поки ми бачили лише два епізоди, що стосуються одного арбітра і двох співробітників клубів. Час покаже.

У той же час, мене дуже дивують спроби керівництва ФФУ якось “присусідитись” до цієї резонансної справи. Підозрюю, що для них це стало несподіванкою і вони просто спробували зробити “хорошу міну при поганій грі”. Наголошую – Нацполіції і МВС я говорю “спасибі” за те, що процес пішов, з іншого боку я б хотів висловити подив: про яку активну співпрацю з ФФУ в цьому напрямку йдеться?” – зазначив він.

Сам факт наявності кримінальної справи про договірні матчі є серйозним ударом по іміджу ФФУ, наголосив Франков.

“У плані іміджу та піару – це дуже серйозний удар по ФФУ, який потрапляє в якусь “смислове вилку”. З одного боку, організація відстоює інтереси своїх безпосередніх членів, професійних і аматорських футбольних клубів, за діяльність яких ФФУ відповідає. З іншого боку – бореться з футбольною корупцією. Зараз спостерігаю якісь метання, якісь спроби керівництва ФФУ зобразити незалежну позицію в наступному ключі – “ми будемо чекати матеріалів від МВС, і в той же момент – ми “присусідились” і зображуємо свою активну участь”, – сказав Франков.

Експерт додав, що боротьба з корупцією в федерації припинилася після кардинальної зміни складу комітету з етики та чесної гри ФФУ.

“Тому що “бджоли проти меду” – це досить смішна річ”, – резюмував він.

Нагадаємо, 22 травня силовики провели облаву на організаторів договірних матчів: правоохоронці мають 57 епізодів за участю 328 чоловік, 35 клубів замішані у найгучнішому футбольному скандалі року.

Антикорупційний прокурор і віце-президент ФФУ Назар Холодницький сказав на  брифінгу: “Ми вирішили розібратися. Щоб не було як раніше, коли справи в стінах ФФУ губилися. Я розумію, що система будувалася десятиліттями. Упевнений, що ця операція – лише початок…”

На брифінгу був і президент ФФУ Андрій Павелко: “Це історичний день для українського футболу. Ми сподіваємося, що тепер це буде не тільки адміністративний штраф. Вдячний за роботу Баранці і Холодницькому. Я переконаний, що ця справа стане показовою для українського і світового футболу”.

Список підозрюваних вражає – тут 5 клубів із УПЛ, серед яких полтавський, а також 16 із 18 клубів першої ліги.

Так, “Ворсклу” і “Полтаву” також підозрюють у договірних матчах.

Система Orphus Поделиться на fb