Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

В Україні діють нові правила перевірки виробників харчових продуктів: що вони означають

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів почала роботу за новими правилами перевірки якості харчових продуктів, які повинні забезпечити здорову конкуренцію та подолати корупцію.

Для бізнесу немає нічого страшнішого, ніж візит Держпродспоживслужби, санепідемстанції та різноманітних інспекторів. Підприємці завчасно вносять у свій бюджет постійні витрати на хабарі, повідомляє 24 канал.

Проте така практика може залишитися у минулому, оскільки у квітні цього року в Україні вступив в силу Закон “Про нову систему перевірки якості та безпеки харчових продуктів”.

Відтепер Держпродспоживслужба без додаткового попередження та з обов’язковою відеофіксацією інспектора може відвідати кафе, ресторан, супермаркет чи саме виробництво з метою проведення перевірки. Штрафні санкції у випадку виявлення порушень можуть сягати до 70 тисяч гривень.

З 20 вересня 2018 року почнеться перевірка великих підприємств, а з 20 вересня 2019 року почнуть інспектувати малі виробництва. Усі ресторани, кафе та інші підприємства, що працюють з їжею повинні зареєструвати свої потужності. Це можна зробити онлайн, їх також буде перевіряти Держпродспоживслужба.
Нові правила перевірки якості харчових продуктів можуть лише на краще змінити ситуацію в Україні загалом та у бізнесі зокрема, тож і конкуренція може стати здоровою і корупція неможливою.