Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

«Удосконалено процедуру реабілітації жертв комуністичного режиму», – Олег Тимченко

5 травня 2018 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років».

1991 року Верховною Радою Української РСР було прийнято Закон «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні», яким засуджено політичні репресії, що здійснювалися протягом 1917-1991 років на території України, визначено категорії осіб, які підлягають реабілітації, порядок надання зазначеним особам статусу реабілітованих та надання компенсацій, пільг та інших соціальних гарантій з боку держави. Однак, цей документ не в повній мірі охоплював усі категорії осіб, яких було протиправно засуджено у роки існування комуністичного тоталітарного режиму за діяння, які не вважаються злочинами у цивілізованому суспільстві.

З метою відновлення прав осіб, які були порушені у роки комуністичного тоталітарного режиму ухвалено зміни до Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні», а також інших законодавчих актів України у сфері реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років щодо удосконалення процедури реабілітації та приведення її у відповідність до чинного законодавства України.

Оновлено термінологію, визначено форми репресій, ознаки здійснення репресій, передбачено утворення регіональних комісій з реабілітації, повноваження щодо прийняття рішення про визнання осіб реабілітованими або потерпілими від репресій покладено на Національну комісію з реабілітації, утворену при Українському інституті національної пам’яті.

Начальник ГТУЮ у Полтавській області Олег Тимченко