Ви тут:
Полтавщина субсидії Суспільство ТОП-новина 

У Полтавській ОДА обговорили новий порядок призначення житлових субсидій

Сьогодні під час апаратної наради директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА Людмила Корнієнко розповіла про впровадження нового порядку призначення житлових субсидій на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 № 329.

“З 1 травня Урядом впроваджено новий порядок надання житлових субсидій, затверджений постановою від 27.04.2018 № 329. Метою прийнятих змін є посилення адресності надання субсидій та подальше впровадження монетизації їх надання”, – повідомила Людмила Корнієнко.

Основні зміни в порядку надання житлових субсидій: призначення субсидії двічі на рік: окремо на неопалювальний період (з 1 травня по 30 вересня) та опалювальний період (з 1 жовтня по 30 квітня).

“Також цією постановою визначено коло сімей, яким з 1 травня призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяви і декларації, якщо у складі домогосподарства є: особи, у яких взагалі відсутні доходи або вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, або вони не сплатили протягом трьох місяців єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому, ніж мінімальний; внутрішньо переміщені особи; особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства; особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків)”, – роз’яснила Корнієнко.

Визначено й додаткові умови, за яких субсидія не призначається: площа квартири перевищує 120 кв. м, будинку – 200 кв. м; члени домогосподарства або члени їх сім’ї мають у володінні транспортний засіб, з дати випуску якого не минуло 5 років; у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є повнолітні особи, у яких відсутні доходи або середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати; наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг на суму, що перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн.).

“Якщо, наприклад, у бабусі є будинок — 200 кв. м, то вона субсидію не отримає, а це не правильно. Можливо, на першому етапі перепризначення субсидій органи місцевого самоврядування підтримають такі верстви населення програмами фінансової допомоги”, – зазначив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

“На даний час проводиться організаційна робота щодо забезпечення проведення перепризначення субсидій на неопалювальний період, інформування визначених категорій сімей про необхідність подачі нових заяви та декларації. Районні та міські управління соціального захисту населення області з 15 травня по 30 червня повинні перепризначити житлові субсидії, без звернення громадян, близько 270,1 тис. сімей”, – зазначила Людмила Корнієнко.

Про основні завдання щодо усунення недоліків, виявлених під час комплексної перевірки стану цивільного захисту області, та підготовку до контрольної перевірки у 2019 році присутніх проінформував начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Полтавської ОДА Віктор Стеблянко.

“В акті перевірки зазначено ряд питань, на які треба звернути увагу, а саме: відсутність самостійних структурних підрозділів з питань цивільного захисту у переважній більшості районних державних адміністрацій, крім Кобеляцької, Кременчуцької, Чутівської; створення необхідної кількості підрозділів місцевої пожежної охорони, придбання техніки для гасіння пожеж та евакуації людей із будівель та споруд; забезпечення протипожежного захисту об’єктів із масовим перебуванням людей; забезпечення закладів охорони здоров’я лікувальними сироватками та вакцинами реконструкція територіальної системи централізованого оповіщення”, – повідомив Віктор Стеблянко.