Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві вручили премію імені Панаса Мирного (ФОТО)

У Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного відбулася урочиста церемонія нагородження лауреатів Премії Полтавської обласної ради ім. Панаса Мирного. Премія заснована 20 років тому і присуджується за кращі здобутки, що утверджують гуманістичні, національні ідеали, духовні цінності українського народу.

Від імені депутатського корпусу лауреатів привітав заступник голови Полтавської обласної ради Анатолій Ханко.

«На відміну від деяких інших премій, які ми скасували, премія імені Панаса Мирного жива, на неї багато претендентів. У деяких номінаціях була жорстка конкуренція: якщо в попередні роки майже одразу визначалися лідери, то цього разу у членів журі виникали дискусії».

У номінації «Література, літературознавство» лауреатом став член Полтавської спілки літераторів Віктор Сердюк за книгу казок «Усі дива трапляються в дитинстві».

«Приємно, що перемогу здобула книга, адресована дитячій аудиторії. Окрім автора, це визнання цілого колективу художників, що прцював над ілюстраціями: а це і маленькі вихованці Малої академії мистецтв, і відомі полтавські художники Михайло Шлафер, Ганна Грибан. Ігор Лотиш. У свіїй творчрсті я роблю акцент на таких поняттях, як дбро, людяність, емпатія, чого так не вистачає сьогодні», – розповів письменник.

У номінації «Журналістика, публіцистика» переможцем став доктор іторичних наук з Києва Василь Деревінський за книгу «Вʼячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою». Автор зізнався, що певний час навіть був з Чорноволом «по різні боки барикад», а відкрив для себе його, вже займаючись науковою роботою.

«Це знакова постать, що уособлює 60ті — 90ті роки, і завжди він був на перших ролях. Маємо знати цих людей, і будувати українську Україну, за яку боровся і віддав життя Вʼячеслав Чорновіл».

У номінації «Мистецтво» кращим визнали творчий доробок заслуженого майстра народної творчості України, члена Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва, викладача кафедри образотворчого мистецтва Полтавського педінституту Олександра Бабенка. Натхненням завдячує постаті своєї матері.

«Тішуся, що внаслідок декомунізації в Решетилівці вулиця Дзержинського названа іменем Надії Бабенко, моєї мами, лауреата Шевченківської премії. Тішуся, що в Решетилівці створюється Всеукраїнський центр килимарства на базі колишньої фабрики. Сьогоднішня подія — наш маленький внесок у потужне майбутнє Решетилівки».

Ще одна вихованка мистецької Решетилівщини, а нині мешканка Нових Санжар, одна з кращих учениць Надії Бабенко – Ніна Токова (Тельнюк), майстер килимарства, член національної спілки майстрів народного мистецтва України стала лауреатом премії в номінації «Народна творчість, народні ремесла».

«Маю багато робіт, усі їх люблю. Сама розробляю ескізи, готую шаблони, фарбую нитки, тож на виготовлення 1 метра килима йде не менше місяця, – розповіла майстриня. – На жаль, передати знання нікому. Скільки не намагалася створити в Нових Санжарах якийсь гурток, відповіджь одна: нема коштів».

Кожен із переможців отримає винагороду 5 тис. грн.

   

 

Система Orphus Поделиться на fb