Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відбулося літературно-музичне свято «Ти всіх святих святіша, ненько!..»

У Полтаві в обласній бібліотеці для дітей імені Панаса Мирного відбулося літературно-музичне свято «Ти всіх святих святіша, ненько!..».   

Цього дня на мистецьку подію до храму книги завітали учні Полтавських спеціалізованих шкіл-iнтернатів №1 і № 2 та їхні вчителі. Із розповіді бібліотекаря Катерини Ляхівненко діти дізналися історію виникнення Свята Матері та традиції його відзначення в різних країнах світу.

«День Матері святкують другої неділі травня – місяця, який покровительствує Пречистій Діві Марії, заступниці християн», – навчав дітей член місіонерського відділу Консисторії Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви отець Дмитро Іванцов із селища Нових Санжар на Полтавщині.

«За часів Незалежності Свято Матері встановлене 1999 року на підтримку ініціативи Державного комітету України у справах сім’ї та молоді й жіночих об’єднань, серед котрих і Міжнародна організація «Жіноча громада», – наголосила голова її обласного відділення, заслужений працівник культури України Валентина Шемчук.

Школярі й дорослі співали про любих матусь разом із юними артистами з Івонченців – учасниками дитячої хорової студії «Янголи з небес» під керівництвом Олександри Горай Полтавського міського будинку культури. Привітна господиня директор книгозбірні  Лариса Митрофанова вручила Подяки співорганізаторам літературно-мистецького дійства, котрі висловили впевненість у майбутній плідній співпраці з бібліотечними фахівцями.