Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відбулась конференція-полілог “Життєвий шлях та публіцистична спадщина Йосипа Гофмана”

Сьогодні у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбулась конференція-полілог «Життєвий шлях та публіцистична спадщина Йосипа Гофмана».

Конференція присвячена пам’яті учасника бойових дій ІІ Світової війни, особистого охоронника головного обвинувача від СРСР на Нюрнберзькому процесі, громадського діяча, публіциста, автора книги «Нюрнберг предостерегает» полтавця Йосипа Давидовича Гофмана.

“Йосип Гофман — це людина з надзвичайною та цікавою біографією. У 17 років він пішов добровольцем на фронти ІІ Світової війни. Командував взводом полкової розвідки. Як кращий боєць був делегований до складу групи особистої охорони обвинувачених на Нюрнберзькому процесі”, – розповів член координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при Полтавській ОДА Володимир Литвиненко.

На заході присутнім показали відеоматеріал знятий у 2010 році полтавськими журналістами. У відео Йосип Гофман розповідав про своє життя та про спогади з Нюрнбергу.

 

“Я знав, шанував та поважав Йосипа Давидовича. Для мене він був ідеальною людиною, душа якої не старіла. Коли в моєму житті були тяжкі моменти, то Йосип Гофман мене підтримував, ми переписувались. Не дивлячись на його вік, він користувався соцмережами. Через своє етнічне походження він зазнав чимало несправедливості”, – розповів депутат Полтавської обласної ради Петро Ворона.

На заході також був присутній”молодий друг” Йосипа Гофмана, а зараз викладач Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого Олександр Панасюк.

“В юридичному контексті цей захід цікавий тим, що Нюрнберзький воєнний трибунал — це безпрецедентна подія, яка поклала початок створення інших подібних інституцій та трибуналів, які засуджували в будь-якій формі ненависть до людей. А Йосип Давидович завжди наголошував, що “Нюрнберзький процес — це рубіж через який переходити не можна”, – сказав Олександр Панасюк.

 

“Найбільшу повагу в його діяльності заслуговує, саме громадська позиція. Еволюція його свідомості щодо відмови від комуністичної ідеології, щодо засудження тоталітарних режимів як нациського, так і радянського штибу”, – розповів Володимир Литвиненко.

У конференції взяли участь й молоді юристи, які розповідали про цікаві моменти з книг Гофмана.