Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відбулась акція на підтримку виборчої реформи (ФОТО)

Сьогодні представники політичних сил, громадських організацій та пересічні полтавці вийшли під стіни адмінбудівлі Полтавської ОДА з вимогою підтримати виборчу реформу, адже сьогодні, у цьому напрямку, країна живе ще за законами Януковича.

Акцію підтримали: ГО “Центр UA” та рух “Чесно”, ГО “Нова Полтава”, ВО “Свобода”, ГО рух “Хвиля”, Соціал-демократична партія, партія “Народний контроль” та партія “Національний корпус”.

За словами учасників акції, зміни у виборчому законодавстві передбачають вибори без мажоритарних округів, лише за відкритими партійними списками. Це зробить виборчий процес прозорим, представники регіонів зможуть проголосувати за кандидатів зі своїх областей та міст, які будуть представляти їхні інтереси у Верховній Раді. На сьогодні цей законопроект прийнятий депутатами у першому читанні, а до нових виборів залишився лише рік, і потрібно підготуватися до волевиявлення за новим законодавством.

“Таке широке коло представників політичних партій, громадських організацій, що присутні сьогодні на акції, свідчить про те, що довіра до виборчої реформи достатньо висока серед населення, серед учасників процесу творення держави. Чи не вперше українці виходять на підтримку чогось, а не проти. Виборча реформа була обіцяна ще президентом Порошенко та була однією з умов коаліційної угоди, але вже 4 роки її не можуть ухвалити через ті чи інші питання. Практика показує, що Верховна Рада у нас працює лише під громадським та медійним тиском. Тоді депутати приймають необхідні для країни закони”, – зазначила регіональний координатор ГО “Центр UA” у Полтавській області Альона Гончаренко.

Під час акції, зібрали підписи на підтримку змін у виборчому законодавстві. Їх передадуть до Полтавської обласної та міської рад з вимогою направити безпосередньо від цих депутатських корпусів звернення до Верховної Ради на підтримку виборчої реформи.

17 травня подібна акція відбудеться під стінами Українського Парламенту.