Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві презентували книгу про дитину і дитинство в Гетьманщині 18 століття

Докторант кафедри історії України Полтавського Національного педуніверситету ім. В.Г. Короленка Ігор Сердюк презентував свою нову монографію «Маленький дорослий. Дитина й дитинство в Гетьманщині XVIII століття» (Київ: К.І.С., 2018). Публічна прем’єра видання відбулася в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П. Котляревського.

Як зауважує автор, слово «монографія» не має відлякувати пересічних читачів. Адже свою працю дослідник писав для широкої аудиторії, роблячи це якомога доступніше, без напускного академізму. Над нею працював близько 7 років. У виданні – про дитячу працю, іграшки, вибір імен та пошук кумів.

Науковий редактор видання. професор кафедри історії ПНПУ Юрій Волошин наголосив, що презентована книга є новаторською в галузі історичної демографії та соціальної історії, адже тему дитини у часи Гетьманщині у 18 столітті в Україні не вивчали. Це дослідження, в центрі якого не звитяжна боротьба чи політичні перетворення, а життя тієї самої «маленької людини». Його головні герої – немовлята, учні ремісників, наймити, школярі, сироти, волоцюги, жебраки, байстрюки й нащадки козацької старшини.

Книга вже надійшла в бібліотеки міста. А 17 травня у межах проекту Полтавського історичного товариства «Науковці про історію та сучасність доступною мовою» Ігор Сердюк виступить із публічною лекцією «Дитинство до того, як його вигадали: дитина в “старій” Україні». Захід відбудеться о 17.00 у другому читальному залі бібліотеки імені М.А. Жовтобрюха ПНПУ імені В.Г. Короленка, повідомили на сайті педуніверситету .