Ви тут:
Комуналка Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві комунальники з 4 областей змагалися за звання «Кращий за професією»

Суботнього ранку на площу перед Полтавською обласною радою під закличну музику почали збиратися люди: тут розпочався Всеукраїнський конкурс професійної майстерності «Кращий за професією» для працівників водопровідно-комунальних господарств.

Захід відбувається вже вдруге. Як розповів ініціатор конкурсу, президент Асоціації «Питна вода України» Юрій Хіврич, якщо торік брали участь лише Полтава і Кременчук, то цьогоріч доєдналися ще працівники «водоканалів» із Сум, Дніпра і Кропивницького.

Учасників привітав голова Полтавської ОДА Валерій Головко. Він зазначив, що комунальників зазвичай згадують, коли немає води в крані, чи стаються якісь неполадки, а сьогодні для цього – гарний привід.

«Ви створюєте комфорт нашого життя. І сьогодні люди побачать іншу складову вашої професії, яка часто залишається поза увагою. Ми знаємо проблеми вашої галузі, і наше завдання – щоб ви відчували нашу підтримку Маючи достатнє фінансування в різних рівнях бюджету, намагаємось давати змогу модернізувати ваші господарства. А в конкурсі – хай переможуть найкращі!»

130 учасників – слюсарі, електромонтери, електрогазозварники, кранівники, бухгалтери і працівники абонентської служби – демонстрували своє вміння і фаховість. Найбільше зацікавлення пересічних полтавців викликало шоу спецтехніки: машиністи автомобільних кранів виконували складні завдання із маніпулювання та переміщення вантажу, а екскаваторники закидали баскетбольний м’яч, грали в боулінг та забивали цвяхи ковшем екскаватора.

«Звісно, це більше шоу, аніж повсякденна праця. Але при виконанні робіт екскаваторник повинен відчувати, що знаходиться внизу – бо там може бути, скажімо, кабель, і якщо він майстерно керує важелями, то в роботі йому набагато легше», – пояснив генеральний директор «Полтававодоканалу» Василь Воротинцев.

Змагання поєднали із розвагами: виступали артисти обласної філармонії Ігор Година, Тетяна Садохіна, шоу-балет «Флеш», музичні таланти демонстрували й самі працівники водоканалу. Діяла виставка спеціалізованого обладнання, а всі охочі могли сфотографуватися з талісманом-тигром.

Конкурсантів оцінювали за швидкість і правильність виконання завдань та дотримання правил безпеки. В номінації «Машиніст автомобільного крану» переміг представник ОКВП «Дніпро-Кіровоград», кращим бухгалтером стала фахівець «Кременчукводоканалу», в решті номінацій кращими визнали працівників «Полтававодоканалу».

У командному заліку переможцем стала команда КП ПОР «Полтававодоканалу», друге місце вибороли КП «Кременчукводоканал», третє місце за КП «Міськводоканал» Сумської міської ради. Заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло та Юрій Хіврич привітали переможців і вручили грамоти і цінні подарунки.

Система Orphus