Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Дібрівці відбулось традиційне свято конярства (ФОТО)

1 травня у Дібрівці, що на Миргородщині, відбулось традиційне свято кінного спорту. Захід був присвячений 130 річниці Дібрівського кінного заводу та 80-річчю Лубенського молочного заводу “Гармонія”. Незабутнє та яскраве дійство підтримав Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА.

Дібрівський кінний завод – один з найдавніших та найбільших центрів розведення рисистих коней в Україні. Ще з давніх часів вважається флагманом рисистого конярства та перлиною галузі.

Підприємство засновано у 1888 році князем Дмитром Романовим. За роки існування заводу збудовані маточні та тренерські конюшню, манежі, крита доріжка для тренінгу молодняку, іподром з біговою доріжкою. Історія підприємства пов’язана з багатьма видатними спеціалістами у цій сфері. І звичайно, керівництво та працівники підприємства не змогли не поділитися своїми здобутками з мешканцями та гостями Полтавщини.

А на святі дійсно було на що подивитися і в чому взяти участь: катання на конях, екскурсія на кінний завод, ярмарок, атракціони, вже традиційні кінні перегони та виступ легендарного кінного театру “Українські козаки” Олега Юрчишина.

“Ми завжди чекаємо на це свято! Сьогодні у ньому беруть учать спортсмени київського, одеського і  дібрівського іподрому. На наших конях проїдуть їхні вершники і звичайно наші. Це е свято, як для нас, так і для всіх присутніх. Коні після зимівлі, у цьому році завдяки нашим спеціалістам вони мають достатньо хорошу спортивну форму. На сьогодні у нас на заводі 306 коней. Ми продовжуємо свою роботу. У цьому році затягнулось весна, те що ми робили у минулому році за три місяці, у цьому ми зробили за 3 тижні. Але цього традиційного свята чекають усі і думаю воно вдалося!”, – сказав голова філії Дібрівського кінного заводу ДП «Конярство України» Микола Радченко.

Від дійства на Дібрівському іподромі глядачі були в захваті. Багато з відвідувачів приїздять на свято кожного року.

“Ви розумієте, це кінне свято – це не лише перегони і парад коней. Це дотик до нашої історії, наші українські традиції, і головне це можливість спостерігати таких величних тварин, як коні. Вони неперевершені, вони граціозні, дивлячись на них забуваєш про всі свої проблеми, просто приходиш у захват, відпочиваєш душею”, – зазначила гість свята Наталя Копчін.

Всі, хто побував на кінному святі у Дібрівці, отримав величезне задоволення. Зміг придбати продукцію народних майстрів, поласувати смачними стравами, відвідати справжнє шоу та отримати неповторні враження.