Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

ЦНАПи в громадах Полтавщини: швидкість, доступність, якість

Сьогодні представники  Міністерства економічного розвитку та торгівлі України  та Офісу реформи адміністративних послуг разом з директором Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації Інною Іщенко зустрілися з представниками об’єднаних територіальних громад.

Учасники зустрічі обговорили перспективи створення нових центрів надання адміністративних шляхом залучення різних джерел підтримки. Адже розбудова мережі ЦНАП є ключовим та вкрай важливим аспектом ефективності впровадження реформи децентралізації.

Як зазначив Директор Депаратменту розвитку підприємництва та регуляторної політики МЕРТ Денис Гутенко:

“Сьогодні при створенні якісно функціонуючого ЦНАП в першу чергу до уваги беруться дві ключові характеристики: доступність, тобто затратність часу на прибуття до центру не більше 30 хвилин та якість, яка включає в себе кількість надання послуг”.

“Міністерство спільно з Офісом реформи адмінпослуг провели аналіз розташованості ЦНАПів й доступності їх для населення та створили відповідну карту територіального покриття послугами. Відповідно, якщо сьогодні в країні функціонує 750 центрів надання послуг, то потреба в додатковому створенні становить близько 240 центрів”, – підкреслив представник Міністерства.

Керівник Офісу реформи адмінпослуг Володимир Семеніхін відмітив, що провівши аналіз функціонування ЦНАПів на Полтавщині, було визначено доцільність створення ще 14 центрів, в тому числі в 5 ОТГ, представників яких сьогодні і запросили на робочу нараду.

Учасники обговорили й поточний стан справ у сфері надання послуг по кожній громаді: щодо наявність приміщень, доступність до транспортної інфраструктури тощо, а також перспективи отримання підтримки на створення центрів від Державного фонду регіонального розвитку та за рахунок участі в компонентів програми ULEAD з Європою: створення ЦНАП.