Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Цікаві факти про обручки

Традиція носити обручки з’явилася тисяча років. Пари використовують їх й зараз, щоб оголосити про укладення шлюбу.
Цікаві факти про обручку розкажуть про те, кому ми зобов’язані їх появою, якими були найоригінальніші і дорогі кільця в світі.
1. Традиція носити обручки прийшла до нас із Стародавнього Єгипту. Її перейняли стародавні греки і римляни, завдяки яким вона стала популярною в Європі. У Середньовіччі з’явилося пояснення традиції — нібито через безіменний палець проходить так звана «вена любові». При цьому у євреїв прийнято надягати кільце нареченій на вказівний палець.
2. Спочатку було прийнято носити обручки з фамільним гербом. Першими інкрустувати їх діамантами почали майстра в Італії. Вибір каменю був не випадковим, так як в Середньовіччі вважалося, що діаманти володіють магічними властивостями і створені в полум’ї любові. Це дало початок перетворенню кілець — вони стали такими, якими ми знаємо їх сьогодні.
3. На першому офіційному рентгенівському знімку, зробленому фізиком Вільгельмом Конрадом Рентгеном, була відображена рука його дружини з обручкою. Таким незвичайним чином воно увійшло в історію.
4. Найменшу обручку було виготовлено в 1544 році для майбутньої королеви Шотландії Марії Стюарт, коли їй було 2 роки. Весілля з дофіном Франциском відбулася тільки в 1558 році.
5. Обручки на безіменному пальці носяться в багатьох країнах, проте на рахунок руки бувають розбіжності. Так, на правій його носять в СНД, Німеччині, Польщі, Індії, Чилі. На лівій — в США, Великобританії, Мексиці, Бразилії.
6. Володаркою найдорожчої обручки в світі стала російська тенісистка Анна Курнікова. Її подарував в 2004 році співак Енріке Іглесіас. Вона прикрашена рідкісним рожевим діамантом вагою 11 карат. Його вартість — 6 мільйонів доларів США.
7. Обручки у багатьох країнах мають особливе значення. У деяких штатах Америки закон може забрати у банкрутів всі цінні речі, але не має право відбирати їх обручки.