Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Театр Сучасного Діалогу готує виставу разом із незрячими акторами

Театр Сучасного Діалогу півроку працює над проектом «Місто наосліп», результатом якого стане інклюзивна, імерсивна вистава про людину в міському просторі. Імерсивна вистава — це формат сучасного театру, який дозволяє глядачу стати повноцінним учасником вистави.

«Ми працюємо з тим, про що говорить суспільство (війна, любов, політика), та особливо з тим, про що мовчить (мова ворожнечі, дискримінація, булінг). У форматі театральних лабораторій ми досліджуємо соціальні проблеми та явища, формулюємо незручні питання у виставу та намагаємось разом із глядачами знайти на них відповіді», – йдеться у повідомленні на платформі ЗМІСТ.

Тема визріла, коли під час дослідження міста виникати питання: чи воно або нейтральне, або навіть вороже середовище для людини; чому незрячих суспільство не бачить, а нечуючих — не чує; чи вистачає незрячому пішоходу 32 метри тактильної плитки та 9 світлофорів із звуковими сигналами тощо.

Коли творча команда Театру прийшла в УТОС уперше та запропонувала зробити виставу про незрячих, отримали чіткий меседж: «ми не хочемо щоб про нас розповідали без нас». Тоді виникла спільна ідея інклюзивної вистави, де цільова аудиторія інтегрована у роботу на рівних із акторами.

Театр Сучасного Діалогу, стврений у 2015 році, об’єднав митців Полтави (акторів аматорських полтавських театрів, поетів, студентів, громадських активістів) задля спільної мети – створення актуальних та соціально важливих вистав, відеороликів, майстер класів, тренінгів та формування культурного простору Полтавщини. Перша робота Театру – документальна драма «ZЛАТОМІSТО» про життя та проблеми переселенців у Полтаві, створена на основі інтерв’ю переселенців зі сходу України та полтавців. Друга – «Теорія великого фільтра» – це своєрідний калейдоскоп людських історій, інтерв’ю, статистичних даних, наукових досліджень і статей, рефлексій акторів на тему насилля і дискримінації, рівності та інакшості.

Вистави були показані по всій Україні (Київ, Харків, Дніпро, Полтава, Луцьк, Кременчук, Запоріжжя, Краматорськ, Гадяч, Войниха тощо).