Ви тут:
Суспільство Україна 

Сонячні панелі дозволяють українським родинам заощаджувати на витратах за електроенергію, а також заробляти

Про переваги встановлення приватних сонячних електростанцій та стрімке зростання попиту українців на такі СЕС розповів Голова Держенергоефективності Сергій Савчук. Про це повідомляє прес-служба відомства.

“Якщо встановити сонячну станцію у своєму домогосподарстві потужністю до 30 кВт, то можна не лише самостійно дбати про електрозабезпечення будинку, а й продавати у загальну мережу надлишок виробленої електроенергії за “зеленим” тарифом. На сьогодні цей тариф становить 18,09 євроценти за 1 кВт*год”, – пояснив Сергій Савчук.

Така можливість з’явилася у червні 2015 р., коли спільно з Держенергоефективності було розроблено та прийнято Закон України № 514-19.

У результаті за 3 роки кількість сонячних станцій, встановлених приватними домогосподарствами, зросла із 132 приватних СЕС станом на кінець III кварталу 2015 р. до 3553 СЕС станом на кінець I кварталу 2018 року.

Наприклад, власник сонячної станції потужністю 30 кВт на Київщині продає державі “чисту” електроенергію та отримує щомісяця біля 20-30 тис. гривень.

“Загалом в країні близько 6,5 млн приватних домогосподарств. Це величезний ринок для виробників СЕС і сьогодні ми вже можемо гордитися тим, що вітчизняний бізнес працює у цій сфері. Зокрема, в м. Енергодар (Запорізька область) українська компанія займається випуском сонячних панелей. У рік компанія виробляє сонячних панелей потужністю 15 МВт”, – зазначив Голова Держенергоефективності.

Чим більше буде такого вітчизняного “зеленого” бізнесу, тим більшою буде конкуренція, економіка міцнішою, а “чисті” технології доступнішими.