Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Розпочала роботу мобільна точка доступу до безоплатної правової допомоги

4 травня в приміщенні Щербанівської сільської ради Полтавського району працювала мобільна точка доступу до системи безоплатної правової допомоги, яка є  пунктом доступу громадян до безоплатної правової допомоги, де фахівці системи БВПД  спільно з представниками органів юстиції надають консультації громадянам  щодо їх прав, механізмів  реалізації, захисту та діють відповідно до затвердженого графіку.

Відтепер будь-хто з громадян, може звернутися у визначений у графіку час, місце та отримати кваліфіковану безоплатну юридичну консультацію.  

Очільниця Першого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги,  Світлана Чернова пояснила, які види правової допомоги можна отримати у центрах з надання безоплатної вторинної правової допомоги та бюро; ознайомила аудиторію із переліком суб’єктів надання безоплатної вторинної правової допомоги, структурою системи та розташуванням центрів, порядком звернення до них і порядком призначення адвокатів для осіб, що належать до вразливих категорій населення. Керівниця місцевого центру повідомила про нововведення у законодавстві про безоплатну правову допомогу, які набули чинності на початку цього року, зокрема щодо розширення кола суб’єктів надання безоплатної вторинної правової допомоги.

На завершення в.о. директора Першого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги закликала представників сільської ради спрямовувати мешканців громади, які мають правові проблеми, до центру правової допомоги.

Начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області (далі – ГТУЮ) Олег Тимченко роз’яснив присутнім як захистити свої  права на землю від рейдерських захоплень, поінформував присутніх про реалізацію загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» та передав для ознайомлення інформаційні матеріали, виготовлені в рамках проекту.

Члени мобільної  точки поінформували присутніх про створення, роботу та основну мету оперативного штабу захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів у Полтавській області, наголосили на необхідності посилення протидії незаконному захопленню землі та врожаю, протидії порушення земельного законодавства та підготовці відповідних пропозицій щодо формування і реалізації державної політики та реалізація на регіональному рівні комплексу заходів щодо захисту прав агровиробників, доведено до відома присутніх основні аспекти забезпечення доступу громадян до безоплатної правової допомоги. 

Участь у складі мобільної групи взяли взяли в.о. директора Першого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Світлана Чернова, головний спеціаліст відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання БППД Владислав Шамайда, начальник ГТУЮ у Полтавській області Олег Тимченко, заступниця начальника відділу розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Ірина Пінчук та головний спеціаліст відділу розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Ірина Калина.

Фахівці Першого полтавського місцевого центру з надання БВПД та ГТУЮ у Полтавській області надали індивідуальні консультації та роз’яснення правового характеру всім бажаючим.

Виїзд відбувся рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» та відповідно до графіку роботи  мобільних точок доступу до системи безоплатної правової допомоги. З графіком виїздів можна ознайомитися тут.

Нагадуємо, що Перший полтавський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги працює за адресою: м. Полтава, вул. Міщенка, 2, тел.:50-27-22.

Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний телефонний номер 0-800-213-103.