Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Представники ГО “Центр громадського моніторингу “Погляд” звертаються до органів влади з проханням відтермінувати Закон «Про житлово-комунальні послуги»

Представники ГО “Центр громадського моніторингу “Погляд” звертаються до органів влади з проханням відтермінувати Закон «Про житлово-комунальні послуги»

Із 10 червня цього року вступає у дію Закон України «Про житлово-комунальні послуги». Він покликаний регулювати відносини, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг. Втім, деякі з положень Закону суперечать чинному законодавству та інтересам простихгромадян. Зокрема, він може призвести до втрати контролю за технічним станом будинків, різкого збільшення витрат на утримання старого житлового фонду, створює сприятливі можливості для недоброчесних надавачів послуг ЖКП. Крім того Кабінет Міністрів України та Мінрегіон не підготували необхідні підзаконні нормативні документи, як це передбачено Законом.

Відтак, Закон треба відтермінувати і доопрацювати його текст із урахуванням думок експертів. До такого висновку прийшли фахівці громадської організації «Центр громадського моніторингу «Погляд».

Ще наприкінці минулого року вони провели базове соціологічне дослідження стосовно ставлення полтавців до нагальних проблем у країні та в місті. Визначили  чотири пріоритетних завдання: проблеми ЖКГ, медична реформа, пенсійне забезпечення, транспортне обслуговування, що потребували більш детального вивчення.

Продовжуючи досліджувати думку полтавців стосовно їхнього уявлення про житлово-комунальне господарство та ставлення до його реформування, шляхом анкетування на початку нинішнього року опитали 500 респондентів, віком від 30 до 70 років. Висновки проведеного дослідження обговорили під час круглого столу і презентували громадськості. А, оскільки дане питання є надзвичайно актуальним, експерти продовжили його вивчати. Результатом їхньої роботи стало звернення до органів державної влади щодо необхідності відтермінувати введення в дію Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 9 листопаду 2017 року № 2189/VIII.

ГО «Погляд» сподівається, що дослідження її фахівців врахують, допущені недоліки виправлять і Закон доопрацюють. Зокрема, на їхню думку, необхідно передбачити створення спеціалізованого державного органу контролю за технічним станом житлових багатоквартирних будинків. Також розробити фінансовий механізм «Програми відновлення та модернізації застарілого

житлового фонду», вжити інших нагальних заходів, покликаних сприяти аби даний Закон став ефективним і дієвим. Такі нововведення допоможуть уникнути серйозних ризиків, запобігши колапсу системи житлово-комунальних послуг України та зупинивши подальше загострення соціальної напруги у суспільстві. Ці пропозиції будуть надіслані до органів місцевої влади, а через народних депутатів, з якими співпрацює ГО «Погляд – до центральних органів законодавчої та виконавчої влади.