Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавщина – національний лідер з впровадження міжмуніципального співробітництва

У Полтаві розпочав свою роботу другий регіональний форум міжмуніципального співробітництва.

Організатори заходу – Полтавська облдержадміністрація, Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, Полтавська обласна рада. Участь у заході взяли  й народні депутати України Андрій Река та Юрій Бублик.

Форум проходить за підтримки проекту «Реформа управління на сході України ІІ», що виконується Німецьким товариством GIZ.

“Міжмуніципальне співробітництво – один з важливих елементів децентралізації. Можу запевнити, обласна влада сприяє і буде сприяти всім прогресивним починанням, підтримувати будь-які розумні ідеї, спрямовані на розвиток громад. Вже зараз Полтавщина – перша в країні за кількістю проектів міжмуніципального співробітництва. Користуючись нагодою, хочу звернути увагу тих сільських рад, що беруть участь міжмуніципальному співробітництві, але поки що не перебувають в складі ОТГ. Якщо ви хочете отримувати допомогу, то подібна самоізоляція – це стратегічно не правильно”, – наголосив на відкритті форуму голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

“Міжмуніципальне співробітництво – одна зі складових процесу децентралізації. Важливо розуміти, що спільні проекти необхідні, вони пришвидшують розвиток районів та області в цілому”, сказав під час відкриття Форуму голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Наступного року за допомогою коштів ДФРР планують реалізувати ще 14 важливих проектів.

“Полтавщина – загальнонаціональний лідер із міжмуніципального співробітництва. Необхідно тримати цю досить високу планку. Наразі маємо 61 проект співпраці і більше 700 громад, що використовують інструменти ММС”, – додав Валерій Головко.

Доктор наук з державного управління, професор, радник Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування В’ячеслав Толкованов розповів про впровадження Закону України “Про співробітництво територіальних громад” та досягнення Полтавщини в його реалізації.

“Наша область має значні досягнення у поводженні з твердими побутовими відходами, створенні місцевих пожежних станцій, туристичній галузі та найголовніше – активне впровадження реформи децентралізації. І це завдяки спільним зусиллям, – зазначила директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко.

Полтавщина є абсолютним лідером у питаннях ММС. З діючих в Україні на початок року 185 договорів, полтавських – 61. Важливо, що це не тільки кількість, але ще й висока якість проектів.

“З 2015 року Полтавщина лідирує з використання ММС. Легше досягти результатів, ніж утримувати та нарощувати досягнення”, – наголосила начальник відділу з питань територіальної організації влади Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лілія Попова.

Також під час форуму обговорили обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад Полтавської області. Щороку співфінансування проектів, які подають на обласний конкурс збільшується.

На базі досвіду Полтавщини випускаються навчальні посібники та методична література.