Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Пластуни у лісі під Полтавою зустріли «Свято весни»

Поблизу с. Ковалівки під Полтавою відбувся щорічний пластовий зліт «Свято весни». Пластуни (українські скаути) такою триденною зустріччю традиційно відкривають сезон наметових таборів.

До пластунів з Полтави та Полтавського району приєдналася молодь з Карлівки, Києва, Харкова, Чернігова та Черкас. Разом вони побудували невелике наметове містечко у сосновому лісі, де й провели час без сучасної техніки, але у цікавому спілкуванні. За допомогою старших наставників молодь вправлялася у стрільбі та прийомах самозахисту, куховаренні та співах, дізнавалася про маскування і виживання у природі. А також здійснили піший перехід лісами довкола місця таборування. Досвідчений лікар – ветеран російсько-української війни – вчив надавати першу медичну допомогу. А увечері дітей чекали цікаві розваги біля ватри.

Учасниця заходу Анастасія Бондар розповідає, що для неї ця мандрівка була першою у житті:

  • Спочатку я переживала, як проживу без сучасної техніки в лісі, але мої страхи минули тільки-но я приїхала на місце. Ліс, спів пташок та дружелюбні дівчата й хлопці. Насичені дні. Каша у великому казані, а перед кожним прийомом їжі ми ділились на гуртки і розігрували імпрези на придумане кухнею слово. Проводили цікаві ігри, я навіть вперше спробувала себе в ролі розвідника у терновій грі. Кожного вечора ми усі гуртом сідали на каремати біля величезного вогнища та співали пластові пісні під гітару, а також грали у веселі ігри.

Захід відбувся за сприяння народного депутата України Юрія Бублика та Управління у справах сімї, молоді та спорту Полтавської ОДА та за підтримки Міністерства молоді та спорту України. Цього року захід став міжобласним – його зареєстрували на всеукраїнському рівні.