Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Олег Пругло: «Ми маємо пам’ятати про часи війни, людей, які боролися за мир, і не можемо допустити, щоб подібне повторилося»

Представники обласної влади взяли участь у заходах із нагоди 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, які відбулися у Полтаві.

Заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло разом із представниками міської влади, депутатського корпусу, ветеранських організацій, трудових колективів, духовенства, громадських спілок, учнівською та студентською молоддю, мешканцями обласного центру поклав квіти до Меморіалу Солдатської Слави. Потім він долучився до покладання квітів до могил загиблих учасників антитерористичної операції й учасників заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях на Алеї Героїв Центрального міського кладовища Полтави. Про це повідомили у Полтавській ОДА.

– Два мої діди воювали у Другій світовій війні. Повернулися з неї живими. Вони чимало розповідали про ті події. Ми маємо пам’ятати про часи війни, людей, які боролися за мир, і не можемо допустити, щоб подібне повторилося. Війна – це жах, бруд і смерть. Війна – це дуже страшно. Шість років. 50 мільйонів загиблих людей. Це величезні втрати. За статистикою, якби за кожним полеглим у Другій світовій війні оголосили хвилину мовчання, то світ мовчав би 50 років, – зазначив Олег Пругло.

Заступник голови облдержадміністрації Микола Білокінь взяв участь у тематичному дійстві біля пам’ятного знака Героям-авіаторам, що розташований на території Авіамістечка у Полтаві.

– Сьогодні вшановуємо пам’ять людей, які поклали свої життя заради нашого мирного майбутнього. Низько вклоняємося ветеранам, які поміж нас. Їх, на жаль, все менше залишається на Полтавщині. Нині на теренах області мешкають 7300 учасників Другої світової війни. Разом будуємо незалежну й правову Україну – нашу державу. Маємо винести великий урок із тієї дуже страшної війни й ніколи не допускали подібного знову. Засуджую війну, яка нині відбувається в Україні. Її треба якнайшвидше зупинити. Як військова людина бажаю всім миру, злагоди, добра. Ніколи не має повторитися така величезна трагедія, якою стала для людства Друга світова війна, – зазначив Микола Білокінь.

– У 17 років мене призвали в армію й відправили на фронт. Я брав участь у боях при взятті фортеці Кенігсберг. Там був поранений. У боях за звільнення Польщі загинули багато моїх товаришів. Також брав участь у штурмі Берліна, – розповів про свій бойовий шлях ветеран Другої світової війни 90-річний полтавець Аркадій Олександрович Петров. – Завдяки неймовірним зусиллям і ціною величезних втрат ворог був розбитий. Настав довгоочікуваний День Перемоги. Нехай наші нащадки не знатимуть такої страшної війни, яку бачили ми. І нехай на нашій українській землі нарешті запанує мир і настане щасливе майбутнє.

Пам’ять усіх полеглих в роки Другої світової війни й ветеранів, які пішли у засвіти в післявоєнні роки, вшанували хвилиною мовчання.

Читайте також: у Шумейковому урочищі на Полтавщині вшанували полеглих у Другій світовій війні 

До Меморіалу Солдатської Слави та могил героїв АТО у Полтаві поклали квіти