Ви тут:
Оголошення Суспільство Україна 

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення закликає мовників не розколювати суспільство

У соціальних мережах спалахнуло обурення роликом, змонтованим із кадрів «святкового» концерту до Дня перемоги на одному з каналів. Зокрема, зі сцени, прикрашеної в традиціях радянських саяткувань, ведучий російською мовою розповідає, що «ми не можемо дозвлити, щоб вулиці наших міст називали іменами фашистських злочинців, а їх потрети безкарно проносили нашою столицею, де кожен метр политий кровʼю наших співвітчизників».

Нацрада України з питань телебачення і радіомовлення вважає неприйнятним подібний телепродукт у «країні, яка четвертий рік боронить свою суверенність від нападу російського агресора, поминає мільйони загиблих у минулій, Другій світовій, осмислює уроки історії, перестає бути безродним совєтським племенем, заліковує тяжкі ментальні рани, вибудовує шляхи примирення в ім’я цивілізації».

«Чергова маніпуляція і танці на ранах суспільства, якими, як правило, є старозавітні концерти на кшталт «голубого огонька» – є ніякою не свободою слова, не точкою зору, а діями, що спрямовані на розкол суспільства, спробою чергової атаки в інформаційній війні, використанням людей як матеріалу для пропаганди, а тим більше – старших людей, чиї життя заслуговують на шану. Закликаємо мовників виважено та відповідально ставитися до програмного наповнення, не розколювати суспільство, убезпечити аудиторію від мови ворожнечі та ненависті, говорити толерантно й з повагою до усіх співгромадян – про цінності життя й високу вартість миру», – йдеться у зверненні Нацради .

«Потрібно пам’ятати, що засоби масової інформації мають великий вплив на суспільство. Спроби фіксації радянських стереотипів не мають нічого спільного з реальністю, в якій живе сьогоднішня українська держава».