Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Найважливіше – це здоров’я та безпека населення Полтавщини, – Євгеній Холод під час круглого столу з “Укргазвидобуванням”

У Полтаві відбувся круглий стіл “Перспектива діяльності АТ “Укргазвидобування” у Полтавській області. На заході були присутні: перший заступник голови Полтавської обласної ради Євгеній Холод, директор з земельних відносин АТ “Укргазвидобування” Володимир Соколовський, народний депутат України Руслан Богдан, голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Ігор Горжій, заступник голови постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр Олег Діденко, депутати обласної ради: Володимир Бобиль, Юрій Тимоха, Сенчанський сільський голова Віктор Лисий, голова Гадяцької райдержадміністрації Олексій Матюшенко, голова Миргородської райдержадміністрації Юрій Коваленко та інші.

Керівництво Укргазвидобування звернулось до Полтавської облради з проханням провести круглий стіл. Оскільки обласна рада є відкритим органом місцевого самоврядування, підприємство отримало таку можливість.

“Ми захотіли провести цю зустріч, щоб розповісти про свою роботу, перспективи, що ми маємо на Полтавщині. Ми хочемо вас почути, обговорити наші нові проекти, почути ваші зауваження і пропозиції, налагодити двосторонній зв’язок. Наша компанія працює на цій землі і тому ми переймаємось як екологічними, так і соціальними питаннями. Зараз ми відпрацьовуємо п’ятирічну програму з утилізації бурових шламів, програму з ремонту доріг місцевого та іншого значення разом з обласною та місцевою владою. За 4 місяці поточного року компанія перерахувала в бюджети різних рівнів області 157 млн грн рентних платежів”, – зазначив Володимир Соколовський.

Як з’ясувалося, окрім позитивних моментів для області в роботі Укргазвидобування є і негатив. Насамперед це стосується екологічних питань та рекультивації земель.

“Депутати обласної ради повинні ставити у пріоритет тільки одне – інтереси своїх виборців. Для мене головне це здоров’я і безпека людей. Я два рази їздив у Сенчу Лохвицького району. Люди жаліються на екологію, на якість питної води. Ці проблеми виникли через багаторічну діяльність у цій місцевості газовидобувного підприємства. Укргазвидобування повинно виконувати свої соціальні зобов’язання. Якщо принесли шкоду то повинні це виправити. Депутатам Полтавської обласної ради закидають, що ми не даємо дозволи на буріння нових свердловин. Вони будуть лише тоді, коли на діяльність Укргазвидобування не буде скарг від людей, і підприємство буде виконувати всі свої зобов’язання”, – сказав Євгеній Холод.

У підсумку присутні домовились про низку зустрічей, щоб обговорити існуючи проблеми та найти шляхи їх вирішення.