Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині зменшилась смертність від інфаркту міокарда

У 2017 році смертність від інфаркту міокарда знизилась на 20% – такі показники у порівнянні з 2015 роком зафіксували в 11 областях. Це Вінницька, Дніпропетровська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська (разом з Києвом), Львівська, Одеська, Полтавська, Черкаська, Харківська і Херсонська.Про це у своєму Facebook повідомляє в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

У цих регіонах активно впроваджується нова система надання допомоги при інфаркті міокарда. В цих областях у 2017 році вдалося врятувати на 420 більше життів, ніж у 2015.

Одна з основних причин такої статистики – стратегічний фокус держави на розбудові мережі кардіологічних центрів та впровадженні безоплатного стентування в екстрених випадках для пацієнтів з інфарктом міокарда з елевацією сегмента ST.

Нові технології та навчання, впроваджені в кардіоцентрах, рятують життя пацієнтів, які раніше помирали через недостатню технічну оснащеність медичних установ і відсутність сучасної системи надання допомоги. У реперфузійних центрах показник летальності більш ніж у два з половиною рази нижчий за середній по Україні (4,6% проти 12,5% відповідно).

Другий рік поспіль Уряд спільно з місцевою владою продовжують розбудовувати мережу кардіоцентрів – у 2017 році було закуплено 12 ангіографів, ще 14 планується закупити у 2018 році.

“Медзаклади, що забезпечують екстрену допомогу пацієнтам з інфарктом міокарда, забезпечені стентами для безоплатного стентування всіх, кого спіткав інфаркт та потребує термінової допомоги. Проте до мене продовжують звертатися люди від яких вимагають оплату за стенти. Будемо вживати відповідних заходів щодо кожного, хто порушує право пацієнтів на безоплатну процедуру екстреного і життєво важливого стентування. Допомагайте поширювати правдиву інформацію. Переконайтеся, що ваші близькі та родичі знають про урядову програму екстреного стентування і те, що ніхто не має права вимагати від них коштів за стенти”, – зазначила Уляна Супрун.