Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На фестивалі «Козацька слава» вшанували борців за волю України

Уже вдруге в с. Попівка Миргородського району відбувається регіональний фестиваль «Козацька Слава», присвячений борцям за волю України.

Ініціативу Попівської сотні Українського козацтва щодо проведення заходу у сільській глибинці підтримали заступник Миргородської РДА Олександр Гуржій, відділи освіти та культури Миргородської РДА.

«Ідея фестивалю — вшанування борців за волю України, починаючи від княжих часів до новітніх. Адже у сучасній російсько-українській війні Миргородщина втратила вже 13 вояків. У 2016 році в Попівці встановили памʼятний знак «борцям за волю України» у вигляді лапчатого хреста», – розповів отаман районового козацтва товариства «Миргородський полк Українського козацтва» Микола Коваленко.

Делегації козацьких організацій з Великобагачанського, Хорольського, Шишацького, Лохвицького районів, ветерани АТО, вйськові, школярі пройшлися урочистою ходою під супровід духового оркестру до памʼятного знаку, де підніс молитву о. Роман (УПЦ КП). До 20-ої вечора на площі тривав концерт патріотичної пісні. У програмі заходу – виступи колективів Миргородщини та сусідніх районів, показ військово-патріотичної гри українського козацтва «Сокіл» («Джура»), козацькі забави та улюблена частування «козацьким кулешем». Для дітей діяли майстер-класи та атракціони. Організатори впевнені, що подібні заходи — це дієве виховання молоді у патріотичному дусі.