Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На дорогах Полтавщини посилять заходи вагового транспортного контролю та безпеки

Сьогодні у Полтавській ОДА відбулось розширене засідання координаційної ради з питань безпеки дорожнього руху. Присутні розглянули низку питань, а саме: “Щодо стану забезпечення проведення вагового контролю на території Полтавської області”, “Про організацію профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму на території області” та “Про проведення Всеукраїнського тижня безпеки руху”.

Як зазначив керуючий на засіданні т. в. о. начальника Управління інфраструктури ОДА Сергій Марчишинець, проблема забезпечення вагового контролю на дорогах Полтавщині досить актуальна.

“Підвищується температура і виникає ризик руйнування шляхів перевантаженим вантажівками. Щоб цього не допустити потрібно створювати пости вагового контролю. Голова ОДА вже видав розпорядження стосовно температурного режиму. Рух вантажівок буде обмежено. Є інформація служби автомобільних доріг Полтавської області, розпочата робота зі Службою трансбезпеки стосовно проведення вагового контролю на території області”, – зауважив Сергій Марчишинець.

З початку поточного року працівники Управління Укртрансбезпеки разом з працівниками поліції зважили 1221 транспортний засіб. Виявили 103 порушення.

“Порушники за перевантаження транспорту сплатили 38 тис. 417 євро штрафу, або 1 млн 183 тис. гривень. До державного бюджету перераховано 571 тис. гривень. В Полтавській області існує 5 майданчиків для пересувних габаритно-вагових комплексів. Вони розташовані на трасі Київ – Харків – Довжанський. Один на дорозі Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка. Існує гостра необхідність облаштування таких майданчиків на в’їзді до Полтави та Кременчука та біля райцентрів області. Розглянули питання розташування нових майданчиків для ГВК та облаштування вже існуючих відповідно до вимог. За умови наявності облаштованих майданчиків та фінансування на утримання пересувних ГВК Управління готове посилити габаритно-ваговий контроль в області”, – сказав заступник начальника Управління Укртрансбезпеки у Полтавській області Володимир Кужіль.

З питання організації профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму присутнім доповів лейтенант Патрульної поліції відділу БДР Богдан Зябленко.

Як зазначив правоохоронець, у 2017 році в Полтавській області було зафіксовано 58 дорожньо-транспортних пригод за участю дітей.

“56 дорожньо-транспортних пригод учасниками яких були неповнолітні – це ДТП з потерпілими у яких діти отримали травми різного ступеню тяжкості. Одна дитина загинула, 59 травмовано. ДТП з вини дітей у минулому році – 4. У поточному році ДТП за участі дітей 15 і всі з потерпілими. Одна дитина загинула, 16 травмовано”, – повідомив Богдан Зябленко.

Працівники поліції постійно здійснюють профілактичну роботу щодо попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму в школах та інших навчальних закладах. Запрошують дітей до себе в Управління, роздають відповідні інформативні довідки. У рамках проведення Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху правоохоронці, освітяни та представники Всеукраїнської ГО “Громадський комітет транспортної безпеки” проведуть спільні заходи з профілактики безпеки дорожнього руху.