Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Миргородців штрафуватимуть за нескошені бурʼяни та амброзію

Інспекція з благоустрою міста Миргорода звертається до громадян з проханням скосити траву заввишки більше 10 см на прилеглій до їхнього домоволодіння території.

Згідно з Правилами благоустрою території міста Миргорода прибирання територій, прилеглих до власних домоволодінь, на відстані до проїжджої частини вулиці покладається на їх власників, нагадують у Миргородській міській раді.

Згідно (п.5.6.3) Правил благоустрою території м. Миргорода, захаращення прилеглих до домоволодінь територій бур’янами, травою заввишки більше 10 см, а також будівельними матеріалами, сміттям, побутовими відходами, розпалювання багать є порушенням Правил благоустрою території міста Миргорода. За вищевказані порушення передбачено штрафні санкції на громадян у розмірі від 340 до 1360 грн.

Також розпочався сезон активного росту амброзії. Ця рослина дуже небезпечна для здоров’я людини: пилок викликає у людей алергію (підвищення температури, сльозотечу, кон’юнктивіт, погіршує зір і може викликати набряк легенів), медики називають це амброзійним полінозом або сінною пропасницею. Від пилку амброзії страждають астматики, у яких загострюються напади бронхіальної астми. Необхідно знищувати рослини до початку цвітіння: скошувати, виривати, не даючи можливості цвісти та плодоносити, адже вона розмножується тільки насінням, а цвіте амброзія з середини серпня до кінця жовтня.

Стаття 22 Закону України „Про забезпечення санітарного та епідемічного добробуту” зобов’язує утримувати земельні ділянки та території в належному санітарному стані не тільки органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, але й всіх громадян.

Згідно Правил благоустрою території міста Миргорода, затверджених рішенням Миргородської міської ради від 13.05.2010 року № 37, громадяни, а також суб’єкти господарювання всіх форм власності зобов’язані регулярно обстежувати прилеглі та закріплені території з метою виявлення амброзії полинолистої, інших карантинних рослин, проводити заходи по їх знищенню.

За порушення вищевказаних Правил благоустрою передбачена адміністративна відповідальність за ст. 152 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», яка передбачає накладення штрафу на порушника в розмірі 340 – 1700 грн.