Ви тут:
Суспільство Україна 

Ми не будемо миритися з системними обстрілами українських позицій, – Командувач Об’єднаних сил Сергій Наєв (ВІДЕО)

Командування Об’єднаних сил не буде миритися з системними обстрілами, що противник здійснює по українським позиціям, а також з провокаціями. Про це сьогодні у Краматорську, під час брифінгу з нагоди початку операції Об’єднаних сил заявив Командувач Об’єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв, повідомляє Прес-центр штабу Об’єднаних сил.

“Перш за все, ми не будемо миритися з системними обстрілами, які противник проводить проти українських позицій, порушуючи всі можливі домовленості та оголошені перемир’я. Боляче говорити про це, але внаслідок цих обстрілів майже щодня гинуть або отримують поранення наші люди, українські військові, знедоленими залишаються українські родини, – сказав він.

За словами Командувача український солдат довів свою стійкість і професіоналізм на полі бою. Він переконаний, що громадяни, які нині зі зброєю в руках захищають Батьківщину від ворожої агресії, є скарбом України, усього її народу. І життя таких людей має цінуватися перш за все.

Генерал-лейтенант Сергій Наєв зазначив, що для нього, як для Командувача Об’єднаних сил, утримання лінії розмежування не буде головною місією. Він вважає, що найголовніше – припинити безкарні обстріли українських позицій та загибель наших солдат.

“Відповідь на такі провокації буде жорсткою та невідворотною. Ми виходимо з того, що виконання Мінських домовленостей не позбавляє нас, Об’єднані Сили, права на самозахист, тобто, на захист від вогню та реагування на дії терористів, всіма доступними способами”, – наголосив він.

Генерал-лейтенант Сергій Наєв повідомив, що у цьому році розпочалося масштабне переозброєння протитанкових підрозділів, що виконують завдання на лінії зіткнення, сучасними протитанковими комплексами вітчизняного виробництва, зокрема, такими як “Стугна П” та “Корсар”, що значно збільшить щільність та надійність протитанкової оборони українських військ.

Водночас, передбачається також широке застосування в режимі чергування розвідувально-вогневих комплексів, з метою унеможливлення ведення вогню артилерією противника.

Командувач пояснив, що така військова діяльність буде супроводжуватися апробацією та подальшим впровадженням елементів новітніх, автоматизованих систем управління військами.

“Це дозволить на практиці випробувати можливості таких систем, зокрема, у таких чутливих сферах як розвідка та повітряна оборона, особливо у тому, що стосується використання систем протиповітряного захисту”, – сказав Сергій Наєв.

Він переконаний, що для Збройних Сил України це буде кроком вперед у бойовому застосуванні військ, який значно розширить можливості Об’єднаного оперативного штабу у процесах планування та проведення операцій, підвищить ефективність дій частин та підрозділів, що входять до складу Об’єднаних сил, покращить їх захищеність та безпеку операцій.

“Противник може вважати це відповіддю на погрози, що надходять від деяких російських діячів щодо планів розширення агресії проти України, або щодо залучення нових засобів, наприклад, авіації. Відповідь Збройних Сил України на такі дії, якщо противник на них наважиться, буде швидкою і ефективною”, – підкреслив він.

Сергій Наєв додав, що Об’єднанні сили даватимуть також сувору відсіч провокаціям противника, особливо тим, що пов’язані з обстрілами мирних населених пунктів та КПВВ на лінії зіткнення, від чого страждають, в першу чергу, мешканці міст та селищ Донбасу.

“Ми не дозволимо противнику зірвати процес нормалізації життя на територіях, що підконтрольні Україні, і будемо досягати цього усіма доступними способами”, – заявив Командувач операції Об’єднаних сил.

Нагадаємо, відповідно до Закону України “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях” та наказу Верховного Головнокомандувача ЗС України з 30 квітня розпочалася операція Об’єднаних сил.