Ви тут:
Суспільство Україна 

Мінрегіон заборонить проектування парковок вздовж доріг та на тротуарах

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми. Відповідно до нових положень ДБН не допускається улаштування автостоянок тимчасового зберігання на тротуарах та вздовж доріг.

“Тому однією з важливих змін під час оновлення ДБН щодо вулиць і доріг стала норма заборони проектування автостоянок тимчасового зберігання, зокрема, на тротуарах”, –  повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

Згідно з новим ДБН, також не допускається проектування парковок на проїзних частинах, де це буде значно заважати руху автомобілів. Наприклад, на вузьких дорогах зі смугою для громадського транспорту або на великих розв’язках магістралей.

Новий ДБН В.2.3-5:2018 розроблений на заміну аналогічного 2001 року, вже затверджений і найближчим часом буде опублікований.

Як уточнює Лев Перцхаладзе, ДБН «Вулиці і дороги населених пунктів» встановлює вимоги на проектування та будівництво вулиць та доріг міських і сільських населених пунктів.

Тобто ці норми поширюватимуться на проектування нових і реконструкцію існуючих вулиць та доріг, а не на фактичні порушення паркування водіями.

Такі порушення паркування регулюватимуться новим Законом щодо реформування сфери паркування транспортних засобів – він вступає в силу в вересні цього року.