Ви тут:
Суспільство Україна 

Країна-агресор взялася за огляд суден, що прямують в Україну

Прикордонниками Донецького прикордонного загону зафіксовано вже декілька випадків зупинки РФ невійськових суден для їх огляду. Судна, починаючи з 30 квітня, окупанти зупиняють щодня для огляду та ідентифікації суднокоманди. Про це повідомляють у Державній прикордонній службі України.

Прикордонниками Донецького прикордонного загону зафіксовано вже декілька випадків зупинки РФ невійськових суден для їх огляду. Судна, починаючи з 30 квітня, окупанти зупиняють щодня для огляду та ідентифікації суднокоманди.

Так, 30 квітня, під час оформлення в Маріупольському порту теплоходу (в суднокоманді – громадяни Туреччини, Грузії, Єгипту, Нігерії), що слідував за маршрутом Греція (Чіос) – Україна (Маріуполь), судно під час проходження Керченської протоки зупинив прикордонний вартовий корабель ФСБ РФ. Окупанти здійснили огляд судна та провели ідентифікацію членів суднокоманди. Зауважень з боку окупантів не було.

У той же день таким самим чином було зупинено теплохід, що прямував за маршрутом Ізраїль (Ашдод) – Україна (Маріуполь), а його суднокоманда складалася з українців. Наступного дня представники країни-агресора зупинили теплохід під прапором Болгарії (серед екіпажу – громадяни Болгарії), прямуючого за маршрутом Італія (Ногаро) – Україна (Маріуполь).

Деякі судна перевіряють по кілька разів. Так, під час оформлення теплоходу під прапором Мальти (серед екіпажу: 16 громадян України та 2 громадянина Туреччини), що прямувало за маршрутом Італія (Монфальконе) – Україна (Маріуполь), судно під час проходження Керченської протоки було зупинено таким же чином, а вже під час слідування судна рекомендованим курсом в Азовському морі по траверзу Бердянскої Коси його знову зупинили окупанти для повторного огляду і ідентифікації членів суднокоманди.

Напередодні окупанти зупинили судно під прапором Панами (судокоманда в складі громадян Туреччини і Грузії), що прямувало за маршрутом Італія (Маргера) – Україна (Маріуполь).

Прикордонники зазначають, що ніяких зауважень при цьому не слідує, однак росіяни почали жорстку політику затримання та огляду суден, що прямують в бік України.