Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

“Книжковий дворик на колесах”, десятки видавництв, автори та “Друкарська майстерня”: Чим дивуватиме полтавська книжкова виставка

Книжкова виставка-ярмарок «ПОШУК» – Полтавська Оаза Шанувальників Української Книги – відбудеться у Полтаві 23 та 24 травня.

Напередодні Дня слов’янської писемності та культури, Дня філолога та Дня працівників видавництв, поліграфії та книгорозповсюдження Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека імені І. П. Котляревського стане справжнім коворкінгом, що об’єднає українських видавців, поліграфістів, дистриб’юторів, учених, бібліотекарів, творчі спілки, державні та громадські організації.

У фокусі «ПОШУКу» – читач і книга. «ПОШУК» – це не лише традиційна стендова виставка-експозиція. Мета «ПОШУКу» – не стільки комерційна, скільки соціокультурна та просвітницька. «ПОШУК» – це виставка-символ, виставка-диспут, виставка-роздум.

На сьогодні заявки на участь у виставці подали понад 20 видавництв та видавничих організацій із м. Києва, Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Харківської, Сумської та Донецької областей.

Полтавщину представлять 5 видавництв. Майже 20 видавництв буде представлено через книгорозповсюджувальні організації та окремих приватних осіб-підприємців, повідомляють у Депатраменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА.

Низку видавництв презентуватимуть їхні керівники, які одночасно є авторами: Василь Теремко (Видавничий центр «Академія», м Київ), Володимир Шовкошитний (Видавниче підприємство «Український пріоритет, м. Київ), Ганна Грибан (Видавництво «Дивосвіт», м. Полтава).

Декілька видавництв делегувало авторів, з якими вони традиційно співпрацюють: Раїсу Плотнікову, Олену Колінько та ін.

Також до заходу долучаться майже 30 учасників акції «Книжковий дворик на колесах» з Львівщини. Делегацію очолює Любов Хомчак – знана в Україні громадська і літературна діячка, яка активно сприяє популяризації української книги та промоції вітчизняних видавництв.

Під час виставки заплановано проведення тематичних презентацій, тренінгів, семінарів, автограф-сесій, поетичних батлів, майстер-класів, благодійних акцій, експонування ілюстрацій, картин та книг із приватних колекцій видавців тощо.

Серед цікавинок книжкового заходу – інтерактивний куточок «Друкарська майстерня», де відвідувачі зможуть ознайомитися з етапами створення книги та оцінити подвижницький труд видавців.