Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Ініціатива КМЄС зібрала усі агенції Полтави, щоб разом зупинити домашнє насильство

За круглим столом у Полтаві, який відбувся 24 травня та був присвячений темі запобігання та боротьбі з домашнім насильством, Консультативна Місія ЄС (КМЄС) акцентувала важність співпраці між різними правоохоронними агенціями та громадськім суспільством.

«Протидія домашньому насильству це не завдання, яке під силу одному», – говорить Бернд Райман, Старший Радник КМЄС з питань правоохоронної діяльності на відкритті круглого столу. «Десятки тисяч людей страждають від домашнього насильства у тиші за зачиненими дверима і якщо ставитись до цієї проблеми серйозно – потрібна спільна стратегія зі всіма службами. Це не є необхідним тільки для полтавського регіону, це потрібно кожному регіону України. Тобто нехай цей регіон стане піонером серед інших у цій області».

Ціллю цього круглого столу був початок процесу створення міжвідомчої стратегії для боротьби з домашнім насильством у полтавському регіоні. Саме для цього за круглим столом зібрались представники поліції, прокуратури, органів місцевої влади, захисники прав людини, експерти неурядових організацій та активісти центрального та регіонального рівнів спільно з експертами КМЄС.

Були представлені презентації найкращих практик у Європі та світі щодо заохочування міжвідомчої співпраці в рамках спільної стратегії. Особливий акцент був зроблений на практичні приклади успішної боротьби із домашнім насильством та захисту жертв, які можуть бути застосовані на Полтавщині.

Учасники круглого столу упродовж дня були поділені на робочі групи та їм було запропоновано висувати ідеї стосовно укріплення положень, спрямованих на боротьбу із домашнім насильством. Триває надія, що ідеї, які висунули на цьому круглому столі, отримають розвиток та призведуть до конкретних мір, які дозволять протидіяти такому серйозному, але іноді недооціненому феномену домашнього насильства.